منو سایت

آخرین مهلت دریافت کارت کنکور

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آخرین مهلت دریافت کارت کنکور

مهم ترین مدرکی که برای حضور در کنکور نیاز دارید، صرف نظر از نوع کنکوری که در آن شرکت خواهید کرد، قطعا کارت ورود به جلسه است. برای دریافت کارت ورود به جلسه، مهلتی از سوی سازمان سنجش تعیین می شود و داوطلبان می توانند به سایت آن سازمان مراجعه و در مدت زمان تعیین شده کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

رایج ترین سوالی که این روزها در بین داوطلبان آزمون نمونه دولتی مطرح می شود این است که آخرین مهلت دریافت کارت کنکور انتخابات سراسری 1402 در تیرماه چه زمانی است؟ اگر شما یکی از شرکت کنندگانی هستید که این سوال را دارید، با ما همراه باشید تا در مورد آخرین تاریخی که می توانید کارت پذیرش خود را دریافت کنید، اطلاعات کسب کنید.

اعلام مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور

کنکور سراسری امسال یعنی 1402 بر اساس بخشنامه های ابلاغی سازمان سنجش در تیرماه برگزار می شود. این آزمون برای کلیه رشته های تئوری اعم از علوم تجربی، فیزیک و ریاضی به همراه دو رشته زبان و هنر در روزهای پنجشنبه و جمعه 23 و 24 تیرماه برگزار می شود.

در حال حاضر طبق آخرین پیام منتشر شده از سوی سازمان سانسه در مورد دومی آخرین مهلت دریافت کارت کنکور امکان اخذ کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از یکشنبه 11 جولای امسال در دسترس است. داوطلبان گرامی می توانند به سایت Sanjesh.org مراجعه و در بین پیام های اعلام شده عبارت “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون 1402” را جستجو کنند. برای هر آزمونی که در آن ثبت نام کرده اید، کارت ورود به جلسه جداگانه صادر می شود. به عنوان مثال داوطلبی که در کنکور سراسری 1402 در رشته های ریاضی، فیزیک، زبان و هنر ثبت نام کرده باشد دارای 3 کارت ورود به جلسه مجزا خواهد بود.

نکته قابل توجه این است که آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبی برای مرحله اول تیرماه و برای مرحله دوم که در دی ماه برگزار می شود می باشد. 13 جولای امسال است و این زمان تمدید نخواهد شد.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

دو مورد از مهم ترین مدارکی که باید به عنوان داوطلب کنکور سراسری همراه داشته باشید عبارتند از:

  • کارت ورود به جلسه آزمون
  • کارت شناسایی معتبر مثلا کارت ملی

پیشنهاد کاربر: چگونه برای آزمون ورودی کارت ورود به جلسه دریافت کنیم؟

داوطلبی که هیچ یک از این مدارک را به همراه نداشته باشد از ورود به آزمون ورودی محروم می شود و حتی در آزمون نیز پذیرفته نمی شود. همچنین در صورتی که داوطلب کنکور سراسری کارت ورود به جلسه خود را در مهلت تعیین شده به عنوان آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه دریافت نکند، علاوه بر عدم حضور در جلسه آزمون، امکان هرگونه ویرایش اطلاعات و او نیز از تصحیح آنها محروم است.