منو سایت

آموزش آزمون خازن { + مقاومت و تمرین }

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش آزمون خازن { + مقاومت و تمرین }

درس فیزیک یکی از دروس حسابان و مفاهیم است که در قسمت ویژه جزوه سوالات آن مطرح شده است.

کلاس 10 م

یکی از مباحث فیزیک مفهومی و محاسباتی در آزمون خازن این است که اگر این مبحث را به درستی و مفهومی یاد بگیرید، می توانید در کمترین زمان به سوالات آنها پاسخ صحیح دهید.

خازن چیست؟

برای آموزش کنکور خازن ابتدا باید با خازن و نحوه عملکرد آن در مدار الکتریکی آشنا شوید. خازن یکی از مهمترین و اساسی ترین اجزای یک مدار الکتریکی است، بنابراین در طراحی و ساخت کلیه وسایل الکترونیکی استفاده شده است.

یکی از مشکلات مربوط به استفاده از خازن ها، ظرفیت خازن است. ظرفیت خازن به عوامل زیادی بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مساحت صفحه خازن

فاصله بین صفحات خازن

مواد مربوط به صفحات خازن

و…

ظرفیت خازن

ظرفیت خازن با فرمول زیر و واحد آن محاسبه می شود فراد خوب.

C=kε0 آگهی

فاراد یک واحد بزرگ برای خازن است. خازن ها در مدارهای الکترونیکی در محدوده پیکوفاراد، نانوفاراد و میکروفاراد هستند. در فرمول زیر به نرخ تبدیل این واحدها نگاه می کنید.

میلی فاراد:3-10 F میکروفاراد: 6-10F نانوفراد: 9-10 F پیکو فاراد: 12-10F

آموزش مفهوم خازن

برای یادگیری خازن کنکور و یادگیری مفهوم آن ابتدا باید با مدار و خازن کاملا آشنا شوید. و بدانید که چگونه خازن موازی و خازن سری در مدار نشان داده شده است و سپس با انجام محاسبات یا استفاده از نکات برای امتحان به سوالات پاسخ دهید.

مطالعه در کنکور در هر رشته ای به شما کمک می کند تا حد زیادی به سوالات کنکور پاسخ دهید. پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید آموزش امتحان بلند شوید تا بتوانید از زمان مطالعه کنکور خود بهتر استفاده کنید.

نحوه تست خازن

برای پاسخ به سوالات تست خازن می توانید با استفاده از مطالعه امتحانی خازن و نکات امتحانی خازن به راحتی به سوالات پاسخ دهید اما بهتر است از تست های ساده تر و مفهومی شروع کنید تا کاملا با سوالات تست خازن و نحوه آشنایی کامل آشنا شوید. با استفاده از نکات امتحان خازن.

همچنین در آزمون آموزش خازن نیز آموزش خواهید دید مقاومت و آموزش کمک می کند.

مقاومت و آموزش

نتیجه

بسیاری از داوطلبان سوالات فیزیک را دشوار می دانند و فکر می کنند که نمی توانند پاسخی دریافت کنند، اما باید بدانید که به راحتی می توانید به مباحثی مانند کنکور کندانسور با مطالعه مفهومی و مطالعه امتحانی در کمترین زمان پاسخ دهید.

شما می توانید سوالات خود را از طریق کامنت و تماس با موسسه خواجه نصیر مطرح کرده و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

همچنین می توانید از دو جلسه مشاوره تلفنی رایگان و یک جلسه مشاوره حضوری رایگان در موسسه خواجه نصیر بهره مند شوید. برای استفاده از این خدمات کافی است به صفحه تماس ما مراجعه کنید.