منو سایت

آموزش تست زنی + روش کلید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش تست زنی + روش کلید

سوالات کنکور سراسری به صورت تستی یا چهارگزینه ای است که بسیاری از دانش آموزان به دلیل ناآگاهی از نحوه شرکت در کنکور به بسیاری از سوالات پاسخ نمی دهند و فنون تست زنی را نمی دانند و یا در دام سوال کنید و جواب اشتباه بدهید

با موسسه خواجه نصیر تماس بگیرید

همچنین بسیاری از داوطلبان دیگر هستند که وقت ندارند و نمی توانند در تمام آزمون ها حاضر شوند. برای حل مشکلات فوق نیاز به آموزش دارید روش های تست برای کنکور با انواع تکنیک های تست زنی کنکور آشنا شوید و یاد بگیرید تا زحماتی که در طول سال کنکور در زمینه مطالعه دروس و کسب رتبه خوب انجام داده اید به ثمر بنشیند.

در این مقاله سعی شده است مهم ترین تکنیک های تست زنی را بیاموزیم و نحوه استفاده از آنها را توضیح دهیم پس مقاله را تا انتها با دقت بخوانید.

روش صحیح تست زنی کنکور سراسری

اول از همه بهتر است بدانید که چگونه نتیجه کنکور را محاسبه کنید.

پاسخ اشتباه به سوالات آزمون کاندیداتوری سومین نمره منفی دارد که به این معنی است به ازای هر پاسخ اشتباه، یک سوم پاسخ صحیح شما از بین می رود در واقع به ازای هر سه سوال اشتباه یک سوال صحیح از بین می رود و به همین دلیل برای کسب رتبه خوب در کنکور سراسری باید به مطالعه و آموزش روش های تست زنی کنکور توجه ویژه ای داشته باشید.

البته پاسخ دادن به هر تست از هر درس با توجه به ضرایب آن درس در زیر گروه های مختلف سطح متفاوتی دارد و در مقیاس اصلی شما تاثیر متفاوتی دارد.

یکی از بهترین راه ها برای تقویت تست، شرکت در آزمون است تست ها یا استفاده از وسایل کمک آموزشی برای کنکور یا شرکت در کلاس های کنکور با آموزش نحوه شرکت در آزمون کاندیداسی نشان می دهد که تاثیر بسیار خوبی در موفقیت شما در آزمون کاندیداتوری داشته است.

4 کارکرد کلاس امتحانی چیست؟ می توانید وارد صفحه شوید کلاس آزمون کنکور، تکنیک های تست طلایی را به راحتی بیاموزید.

آموزش روش های تست زنی آزمون داوطلبان

تکنیک های تست زنی وجود دارد که اگر به درستی آموزش دیده باشید و در این تکنیک ها مسلط باشید، می توانید به سوالات کنکور پاسخ دهید و کنترل زمان و کاهش خطاهای کنکور کمک زیادی به شما خواهد کرد.

مهمترین تکنیک های تست:

1_به مجموعه سوالات هر درس در یک بازه زمانی کنترل شده پاسخ دهید:

شما باید زمان خود را به درستی مدیریت کنید تا بتوانید تمام سوالات را بخوانید و فرصت داشته باشید که به سوالات دیگر برگردید

مهمترین تکنیک های تست

2- سوالات را مانند روزنامه بخوانید:

این به شما کمک می کند تا سوالات ساده و آسان را شناسایی کنید و بتوانید به همه آنها پاسخ دهید و همچنین باعث می شود زمان کمتری را تلف کنید.

3- تکنیک ضرب و تفریق:

این تکنیک انجام آن را آسان می کند سوالات را دسته بندی کنید و در جلسه کنکور گیج نشوید تا جواب سوالات را ندانید و نتوانید به آنها پاسخ دهید. علامت منفی (-) می گذارید و دیگر سراغ آنها نمی روید، اما علامت مثبت (+) یا ضربدر می گذارید. به سوالات وقت گیر و سوالاتی که در بین گزینه ها به آنها شک دارید.

در زمان اضافی که برای شما ذخیره کرده ایم، دوباره از آنها دیدن کنید.

4_سعی کنید طبق دفترچه به سوالات پاسخ دهید:

چون نگاه کردن به سوالات درس بعد باعث استرس و همچنین سردرد در پاسخنامه می شود 5- یکی از نکاتی که باعث می شود حتی به سوالات ساده هم اشتباه پاسخ دهید

افعال به کار رفته در سوالات و گزینه ها را نادیده می گیرد.

6- از سوالات طولانی نترسید زیرا می توانید در عرض چند ثانیه به چنین سوالاتی پاسخ دهید و بسیار ساده است.

و…

روش های آزمون امتحانی

نتیجه

مطالعه نحوه شرکت در کنکور یکی از عوامل مهم موفقیت در کنکور سراسری است. اگر این آموزش ها را یاد نگیرید بیشتر زحماتی که در سال کنکور می کنید به نتیجه نمی رسد پس باید به آموزش روش های تست زنی توجه ویژه ای داشته باشید.

شما می توانید سوالات خود را از طریق کامنت و تماس با موسسه خواجه نصیر مطرح کرده و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

همچنین می توانید از دو جلسه مشاوره رایگان تلفنی و یک جلسه مشاوره حضوری رایگان در موسسه خواجه نصیر بهره مند شوید. برای استفاده از این خدمات کافی است به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.