منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش تندخوانی برای امتحان { + نکات طلایی }

آموزش تندخوانی برای امتحان { + نکات طلایی }

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش تندخوانی برای امتحان { + نکات طلایی }

یکی از بهترین راه ها برای پیشرفت و شکست سایر رقبا در امتحان استفاده از روش های تندخوانی برای کنکور است که در حال حاضر داوطلبان زیادی از آن استفاده می کنند و با کمک این روش ها سرعت خود را در مطالعه و تسلط بر مباحث کنکور افزایش می دهند.

با موسسه خواجه نصیر تماس بگیرید

موسسه خواجه نصیر او در این مقاله قصد دارد شما را با روش های تندخوانی کنکور و فواید تندخوانی در مطالعه آشنا کند، پس پیشنهاد می کنم برای آموزش تندخوانی برای کنکور این مقاله را تا انتها با دقت بخوانید.

لزوم تندخوانی برای کنکور

یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در کنکور همه موضوعات را مطالعه کنید و یاد بگیرید و چون سرفصل ها و منابع زیادی برای کنکور وجود دارد، نمی توانید تمام مطالب کنکور را با سرعت معمولی بخوانید یا کسب تسلط و مهارت کافی برای پاسخگویی به سوالات کنکور بنابراین باید سرعت مطالعه و یادگیری خود را افزایش دهید که موثرترین راه برای افزایش سرعت مطالعه و یادگیری، آموزش تندخوانی برای کنکور است که آموزش روش ها و تکنیک های مختلف تندخوانی شما می توانید این مهارت را به دست آورید، اگرچه نیاز به تکرار و تمرین دارد، اما با افزایش سرعت مطالعه خود می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید یا عقب ماندگی خود را جبران کنید.

بیایید ابتدا ببینیم که معمولاً چگونه یک متن را می خوانیم:

معمولاً هنگام خواندن به یک یا چند کلمه نگاه می کنید. این کار “تثبیت” گفته می شود که به طور متوسط ​​تقریبا 0.25 ثانیه طول می کشد.

این عمل زمانی است که چشمان خود را به سمت کلمه یا گروهی از کلمات بعدی حرکت می دهید “حرکت چشم” گفته می شود حدود 1 ثانیه طول می کشد.

یکی از چیزهایی که خیلی ها به آن اهمیت نمی دهند روش مطالعه و روش تحقیق پیشنهاد می شود وارد صفحه کنکور شوید برای یادگیری خواندن در مورد کنور تا بتوانید بهترین استفاده را از زمان خود ببرید.

هنگامی که این روال یک یا دو بار تکرار می شود، شما می ایستید تا بفهمید و بفهمید که این مرحله در مورد آن است 0.3 تا 0.5 ثانیه طول می کشد.

در نهایت با خلاصه کردن مدت زمان تثبیت و حرکت چشم و توقف برای درک متن، شما قادر خواهید بود 200 تا 400 کلمه در دقیقه بخوانید.

یک مطالعه نشان می دهد مغز انسان می تواند گروهی از کلمات و شبه واژه ها و همچنین کلمات فردی را درک کند در نتیجه می تواند مطالبی را که می خواند در مدت زمان کوتاهی درک و پردازش کند.

یک خواننده معمولی برای درک جملات و مفهوم برای درک مطالب و اگر نتواند این مفاهیم را درک کند، خسته و ناامید می شود.

اما یک نفر از تکنیک های تندخوانی برای کنکور استفاده می کند تا به دیدن جملات شبه عادت کند تا مفاهیم را به طور طبیعی درک کند.

باورهای غلط

آیا همه می توانند تندخوانی کنند؟

وقتی مطالعه می کنیم، هرگز جمله را نمی خوانیم تا تک تک کلمات آن را بفهمیم، بلکه مطالعه می کنیم تا جملات شبه کلمات را بفهمیم. سرعت خواندن پایینی دارد، نیاز به انجام کارهای مغزی بیشتری دارد و بیشتر به چشمانش فشار بیاورد زیرا باید تک تک کلمات را بخواند و معنای آن را بفهمد.

اما همه افراد با یادگیری تندخوانی برای امتحان و یادگیری روش های آن می توانند این مهارت را به خوبی کسب کنند.

باورهای غلط در مورد تندخوانی

یک خواننده سریع مفاهیم را درک نمی کند

حداکثر سرعت خواندن 500 کلمه در دقیقه است

_ با افزایش سرعت مطالعه، تمرکز توجه کاهش می یابد

و…

مزایای روش های تندخوانی برای کنکور

_صرفه جویی در زمان

اجتناب از حواس پرتی

افزایش انگیزه و علاقه به یادگیری

جلوگیری از خستگی

بهبود حافظه

و…

مزایای روش های تندخوانی

نتیجه

استفاده از روش های تندخوانی امروزه در اکثر کشورها توسط افراد انجام می شود و افراد موفق زیادی در این مهارت ها آموزش دیده اند.

به همین ترتیب، بسیاری از داوطلبان کنکور و رتبه‌های برتر توانسته‌اند با یادگیری تندخوانی و استفاده از این مهارت، در آزمون ورودی شرکت کنند.

شما می توانید سوالات خود را از طریق نظرات و با تماس تلفنی با موسسه خواجه نصیر بپرسید و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت کنید

همچنین می توانید از دو جلسه مشاوره تلفنی رایگان و یک جلسه مشاوره حضوری رایگان در موسسه خواجه نصیر بهره مند شوید. برای استفاده از این سرویس کافیست از صفحه تماس ما دیدن فرمایید.