منو سایت

آموزش قرابت معنایی کنکور + نکات طلایی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش قرابت معنایی کنکور + نکات طلایی

یکی از مشکلاتی که بسیاری از داوطلبان در رشته ادبیات دارند پاسخگویی به سوالات قرابت معنایی کنکور است که سهم بسزایی در درس ادبیات دارد و شما به راحتی می توانید با کمک آموزش کنکور قرابت معنایی و یک سری از تکنیک های تست زن به سوالات ارتباط معنایی کنکور پاسخ دهید.

با موسسه خواجه نصیر تماس بگیرید

یکی از مواردی که پاسخگویی به سوالات قرابت معنایی را دشوار می کند این است شما باید در مباحث معنی کلمه، املای کلمات، آرایه های ادبی و ساختار گرامری کاملا آموزش دیده و مسلط باشید تا تسلط کافی برای پاسخگویی به تمام سوالات معنی در کنکور داشته باشید.

با توجه به اینکه بسیاری از دانش آموزان سوالاتی دارند، آزمون های قرابت معنایی چگونه انجام می شود؟ در این مقاله سعی کرده ایم با آموزش قرابت معنایی در کنکور و تکنیک های مرتبط با قرابت معنایی در کنکور به شما کمک کنیم تا به سوالات قرابت معنایی در کنکور پاسخ دهید.

آموزش مجاورت معنایی در کنکور

بودجه بندی قرابت معنایی برای امتحان

ابتدا بهتر است بدانیم چه مقدار از سوالات ادبیات کنکور از قرابت معنایی تشکیل شده است و سپس به سراغ آموزش کنکور قرابت معنایی می رویم ادبیات کنکور 25 گرفته است. سال از کتاب امتحان عمومی که معمولا 9 سوال آن قرابت معنایی دارد. می دهد (نگویید نمی دانستید 36 درصد ادبیات به لحاظ معنایی مرتبط است)

ادبیات فارسی بالاترین ضریب را در بین دروس عمومی دارد و خواندنی است مطالعه در آزمون داوطلبی ادبیات فارسی متوجه شد. پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید دوره امتحانی ادبیات فارسی تا بتوانید از وقت خود برای مطالعه ادبیات استفاده کنید.

طبقه بندی قرابت معنایی کنکور

برای یادگیری قرابت معنایی کنکور می‌توان این مبحث را به شش بخش کلی تقسیم کرد:

1_ مفاهیم مربوط به عشق

2- مفاهیم مربوط به اخلاق

3_ مفاهیم مربوط به عرفان

4_ مفاهیم مربوط به خدا

5_ مفاهیم مربوط به صحبت و ارتباط با مردم

6_ مفاهیم کلی

بررسی یادگیری نزدیکی معنایی

باید مواظب باشید قرابت معنایی کنکور مبحث حفظی نیست و باید معنی و آثار ادبی و همه شعر و ادبیات آن را بفهمید.

برای یادگیری این مفاهیم و درک کلی آنها می توانید از کمک آزمون برای درک پیام و معنای اشعار کتاب استفاده کنید و به این سوالات به راحتی پاسخ دهید.

نکات مهم قرابت معنایی

نکاتی که باید در پاسخ به سؤالات شباهت معنایی در نظر گرفته شود

1_ توجه به همه جوانب

یعنی علاوه بر تاریخ ادبیات، باید شاعر و نوع شعر و طرز تفکر شاعر یا نویسنده را بشناسید که به مفهوم درس نزدیکتر است.

2_خودآزمایی

شعر و ادبیات که معنای آن در پایان درس به دانش آموز اختصاص داده شده است مورد توجه طراحان سوال قرار می گیرد لذا مطالعه آنها در کنکور به شما کمک می کند.

3_ کتاب زبان فارسی 3

مفاهیم شعر و عبارات ادبی ذکر شده در کتاب ادبیات فارسی زبان 3 نیز از منابع بسیار مهم در این مورد است.

نتیجه

قرابت معنایی کنکور کمک زیادی به سوالات ادبیات کنکور کرده است که می توانید با آموزش تست قرابت معنایی و استفاده از منابع مناسب به این سوالات به راحتی پاسخ دهید.

شما می توانید سوالات خود را از طریق کامنت و تماس با موسسه خواجه نصیر مطرح کرده و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

همچنین می توانید از دو جلسه مشاوره رایگان تلفنی و یک جلسه مشاوره حضوری رایگان در موسسه خواجه نصیر بهره مند شوید. برای استفاده از این خدمات کافی است به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.