منو سایت

بهترین کتاب برای آموزش کنکور فیزیک {?? }

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین کتاب برای آموزش کنکور فیزیک {?? }

درس فیزیک یکی از دروس مهم و نسبتا سخت کنکور سراسری است که ضریب بالایی دارد و پاسخ به سوالات آن در میزان موفقیت تاثیرگذار است.

با موسسه خواجه نصیر تماس بگیرید

داوطلبان رشته تجربی از درس فیزیک و همچنین درس ریاضی خوششان نمی آید معمولا به درصدهای خوبی نمی رسند و آنقدر که باید اهمیتی نمی دهند اما برای کسب رتبه خوب و ورود به بهترین دانشگاه های ایران باید در همه رشته ها درصدهای خوبی کسب کنید.

درس فیزیک درس محاسباتی و مفهومی است دلیل عدم پاسخگویی بسیاری از داوطلبان به سوالات فیزیک در کنکور مفهومی بودن و درک نکردن مباحث فیزیک است.

راه حل های مختلفی برای حل مشکل فوق وجود دارد از جمله: کلاس کنکور، آموزش کنکور، وسایل کمک آموزشی و ….

در این مقاله شما را با بهترین کتاب آموزش فیزیک در کنکور و نکاتی که در انتخاب وسایل کمک آموزشی فیزیک در کنکور باید رعایت کنید آشنا می کنیم پس پیشنهاد می کنم این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی 1402

امروزه برخلاف چند سال پیش که منابع کمی برای درس فیزیک وجود داشت، ما وسایل کمک آموزشی زیادی برای درس فیزیک داریم که همه آنها خوب و ارزشمند اما مهمترین چیزی که منابع کمک آموزشی را به بهترین منابع تبدیل می کند این است نقاط قوت و اساتید نویسنده این کتاب است.

البته، این چیزی است که شما در آن هستید سطحی شما هم همینطور چه کتابی برای کنکور داوطلبی فیزیک مناسب است شما نیز در انتخاب بهترین کتاب آموزش فیزیک در کنکور بی تاثیر نیستید و رعایت این نکته حائز اهمیت است.

در نتیجه، قبل از انجام هر کاری، منابع مناسب را برای خود پیدا کنید.

آیا بودجه بندی فیزیک دوازدهم را می دانید؟ برای اطلاعات بیشتر و آمادگی برای آزمون فیزیک وارد صفحه شوید دوازدهمین آزمون ورودی رشته فیزیک که باید انجام شود

منابع مناسب برای سطح شما

بسیاری از داوطلبان برای انتخاب منبع و یا کتاب فقط کمک آموزشی مناسب توصیه بهترین افراد در کنکور یا شکوه یک کتاب آنها متذکر می شوند که این مورد از این نظر اشتباه است و باید آن را بسنجید سطح و تلاشی که برای درس های فیزیک خود انجام می دهید یک منبع مناسب را انتخاب کنید تا منبع بتواند به شما کمک کند.

نکات مهم دیگری نیز در انتخاب کتاب کنکور فیزیک وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می شود:

کتاب باید متناسب با سطح علمی شما باشد

انتخاب نوع منابع مورد نیاز (داشتن کتاب درسی قوی یا تست محور بودن)

منبعی که انتخاب می کنید باید پاسخنامه تشریحی خوبی داشته باشد

تست های کتاب باید طبقه بندی شده و منبع تست ها مشخص باشد

و…

آزمون ورودی فیزیک در نظام جدید

بهترین کتاب مطالعه فیزیک با نظام جدید کنکور

ابتدا باید با خصوصیات کلی هر کتاب آشنا شوید و سپس با توجه به سطح علمی و نیازها و انتظارات شما بهترین منبع برای درس فیزیک خود را از یک کمک آموزشی انتخاب کنید.

بهترین کتاب فیزیک برای داوطلبان ضعیف

دانش آموزان با سطح ضعیف فیزیک در اکثر موارد پایه های خوبی ندارند و لازم است این موضوع را از پایه مطالعه کنند. در نتیجه، منابع انتخابی آنها باید دارای کتاب های درسی قوی تری باشد، مانند:

مجموعه ای از بسیاری از کتاب های سبز

کتاب های فیزیک ریز طبقه بندی گچ

کتاب های فیزیک انتشارات تیشاران

کتاب های فیزیک کنکور از سری آبی انتشارات قلم چی

بهترین کتاب فیزیک کنکور برای داوطلبان قوی

این دسته از دانش آموزانی که سطح قوی دارند و معمولا از مطالب کتاب درسی تسلط کامل رسیده اند، باید در آزمون ها به خصوص تست های چالشی و تست های دارای اشکال در کنکور شرکت کنند و از کتاب های تست محور استفاده کنند، مانند:

کتاب فیزیک نردبان بسیار سبز

کتاب های فیزیک چاپ الگو

تست کتاب موج فیزیک

و…

کنکور فیزیک برای داوطلبان قوی

نتیجه

بسیاری از داوطلبانی که در درس فیزیک نمره خوبی کسب نکرده اند دلیل دیگری ندارند او مفاهیم را نمی فهمید و ارتباط برقرار نمی کرد آنها امتحان داوطلب فیزیک ندارند و اگر بتوانند این دو کار را به راحتی حل کنند درصد فیزیک آنها را افزایش دهید.

با انتخاب منبع کمک شما به راحتی می توانید با توجه به نیاز خود برای کنکور فیزیک مطالعه کنید با این آموزش ارتباط برقرار کنید و فیزیک را به صورت مفهومی یاد بگیرید تا بتوانید به سوالات فیزیک در کنکور پاسخ دهید.

شما می توانید سوالات خود را از طریق کامنت و تماس با موسسه خواجه نصیر مطرح کرده و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

همچنین می توانید از دو جلسه مشاوره تلفنی رایگان و یک جلسه مشاوره حضوری رایگان در موسسه خواجه نصیر بهره مند شوید. برای استفاده از این سرویس کافی است از صفحه تماس ما دیدن فرمایید.