منو سایت

بودجه بندی آزمون تجربی {(1402)}

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بودجه بندی آزمون تجربی {(1402)}

اگر مقالات قبلی ما را خوانده اید، آرامش را فراموش نکنید بودجه بندی آزمون های تجربی شما به طور کلی آشنا هستید. در این مقاله به بررسی بودجه بندی منابع کنکور 1402 داوطلبان رشته علوم تجربی می پردازیم و با هم می بینیم که از هر مبحث از هر یک از کتاب های تخصصی چند سوال در آزمون وجود دارد.

با موسسه خواجه نصیر تماس بگیرید

توجه به بودجه و تنظیم برنامه کنکور بر اساس آن به شما کمک می کند تا دروس را با دقت بیشتری مطالعه کنید و وقت خود را برای موضوعاتی که در آزمون سوالی ندارند تلف نکنید. با هم ادامه دهید بودجه بندی آزمون های تجربی ما 1402 را می بینیم.

برای شرکت در کلاس با کنکور با کیفیت با اساتید مجرب توصیه می شود وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

بودجه بندی آزمون آزمایشی 1402

در بین رشته های کنکور رشته علوم تجربی با 4 دفترچه بیشترین تعداد برگه سوال را دارد.

جزوه اول این گروه تستی برای درس زیست شناسی می باشد که دارای 45 سوال می باشد. 45 دقیقه زمان برای پاسخگویی به 45 سوال درس زیست شناسی در نظر گرفته شده است.

بد نیست بدانید که تعداد سوالات تدوین و ارائه شده برای درس زیست شناسی در کنکور 1402 نسبت به کنکور مشابه سال گذشته 5 عدد کمتر است. کنکور تجربی 1401. یکی دیگر از تفاوت های کنکور امسال با سال قبل زمان پاسخگویی به سوالات است. با وجود کاهش تعداد سوالات نسبت به سال گذشته، زمان پاسخگویی با افزایش همراه بوده است.

دفترچه دوم در اختیار داوطلبان آزمون تجربی مربوط به سوالات دروس فیزیک و شیمی می باشد. درس فیزیک دارای 30 سوال تستی و 35 سوال تستی برای شیمی می باشد. مدت زمانی که داوطلبان باید به سوالات دفترچه دوم پاسخ دهند در مجموع 75 دقیقه است و تغییری نسبت به سال قبل مشاهده نمی کنیم.

جزوه سوم سوالات آزمون تجربی مربوط به دروس ریاضی و زمین شناسی می باشد. در مجموع این جزوه شامل 45 سوال است که داوطلب 60 دقیقه فرصت دارد به آنها پاسخ دهد. از این 45 سوال 30 سوال مربوط به درس ریاضی و 15 سوال مربوط به درس زمین شناسی است.

بودجه بندی درس های زندگی

بودجه بندی درس زیست شناسی در آزمون آزمایشی 1402

درس زیست شناسی را می توان به عنوان مهمترین درس گروه آزمایشی معرفی کرد. اگر به نمره خوب نیاز دارید و می خواهید در سه رشته اول علوم تجربی یعنی. پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی لازم است این دوره با نمره و تعادل بسیار خوب در کارنامه خود داشته باشید. بودجه بندی آزمون های تجربی 1402 برای درس زیست شناسی به شرح زیر است:

عنوان فصل کتابتعداد تست های این فصل کنکور
هضم و جذب مواد3
مبادلات گاز2
گردش مواد در بدن3
تنظیم اسمز و دفع زباله2
از سلولی به گیاه دیگر1
جذب و انتقال مواد در گیاهان1
تنظیم عصبی3
احساسات3
دستگاه حرکت2
مقررات شیمیایی1
ایمنی3
تقسیم سلولی1
تولید مثل3
پخش مخفی1
واکنش گیاهان به محرک ها1
مولکول های اطلاعات2
جریان اطلاعات در سلول ها3
انتقال اطلاعات بین نسل ها3
تغییرات در اطلاعات ژنتیکی2
از ماده به انرژی1
از انرژی به ماده2
فناوری های نوین بیولوژیکی 1
رفتار حیوانات1

هزینه کلاس آزمون تجربی یکی از سوالات مهم داوطلبانی است که قصد حضور در آزمون را دارند. برای مشاهده قیمت کلاس آزمون تجربی پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید شهریه کلاس آزمون تجربی که باید انجام شود

بودجه بندی درس فیزیک کنکور تجربی 1402

درس بعدی که به بودجه بندی آزمون تجربی 1402 خواهیم پرداخت فیزیک است. برای این درس در کتاب کار فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم 8 سوال، 9 سوال و 13 سوال وجود دارد. زیر بودجه بندی آزمون های تجربی 1402 را برای درس فیزیک بر اساس آن در نظر می گیریم:

بودجه بندی درس فیزیک آزمایش میدانی 10 ساله

نام فصل کتابتعداد تست های این فصل کنکور
فیزیک و تفکر1
کار، انرژی، قدرت2
خواص فیزیکی مواد2
قانون دما، گرما، گاز3

بودجه بندی درس فیزیک سال یازدهم در زمینه تجربی

نام فصل کتابتعداد تست های این فصل کنکور
الکتریسیته ساکن3
جریان الکتریسیته3
مغناطیس و القاء3

بودجه بندی درس فیزیک سال دوازدهم در زمینه تجربی

نام فصل کتابتعداد تست های این فصل کنکور
به سمت راست حرکت کنید3
پویا3
لرز و موج4
آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای3

بودجه بندی درس شیمی

بودجه بندی درس شیمی در کنکور تجربی 1402

درس شیمی را می توانیم یکی از درس های شیرین و قابل فهم رشته تجربه بدانیم. اگر قسمت های مهم این درس را به خوبی یاد گرفته باشید، به راحتی می توانید به اکثر تست ها پاسخ دهید و درصد خوبی کسب کنید. در جدول زیر مربوط به بودجه بندی آزمون های تجربی برای درس شیمی می توانید 1402 را ببینید:

نام فصل کتابتعداد تست های این فصل کنکور
ترتیب الکترونیکی و جدول تناوبی5
شیمی ارگانیک5
سینتیک2
نامگذاری لوئیس، فرمولاسیون، ساختار1
ترموشیمی4
تعادل2
جامدات کریستالی2
استوکیومتری و واکنش ها4
اسید و باز4
الکتروشیمی3
راه حل ها2
خواص فلزی و غیرفلزی1

بودجه بندی کنکور تجربی 1402 برای کلاس های ریاضی

یکی دیگر از دروس تخصصی رشته تجربی کنکور، درس ریاضی است که اگر درصد و تعادل خوبی در این درس داشته باشید تا حدود زیادی می توانید از موفقیت خود مطمئن باشید. از آنجایی که این رشته یکی از سخت ترین رشته ها در رشته تجربی محسوب می شود و بسیاری از داوطلبان تصمیم می گیرند آن را کنار بگذارند و روی درسی مانند زیست شناسی با نسبت بالاتر تمرکز کنند.

بنابراین هر آزمون صحیحی برای این دوره می تواند شما را از رقابت با سایر متقاضیان پیشی بگیرد. جدول بودجه بندی درس ریاضی آزمون تجربی 1402 را در زیر مشاهده می کنید:

نام فصل کتابتعداد تست های این فصل کنکور
مشتق4
کاربرد مشتق2
دامنه و تداوم4
تابع2
معادله و نابرابری3
آمار و احتمال3
مثلثات 4
توابع لگاریتمی و نمایی1
مجموعه و توالی1
قدرت های نمایی1
شمردن بدون شمارش1
هندسه3