منو سایت

بودجه بندی کنکور 1402 (در 3 رشته)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بودجه بندی کنکور 1402 (در 3 رشته)

بودجه بندی امتحانی به تعداد تست هایی اطلاق می شود که به هر درس و موضوعات مختلف امتحانی آن اختصاص می یابد. بودجه طبقه بندی آزمون ورودی 1402 برای هر یک از رشته های ریاضی، فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی به دلیل دروس متفاوت تفاوت هایی وجود دارد.

با موسسه خواجه نصیر تماس بگیرید

مرحله اول کنکور 1402 تیرماه برگزار شد و داوطلبان در روزهای چهاردهم و پانزدهم ماه جاری در حوزه های مربوطه به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. بودجه طبقه بندی آزمون ورودی 1402 در هر یک از سه حوزه ریاضی، تجربی و انسانی صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

برای اطلاع از تاریخ کنکور پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید تاریخ امتحان 1402 که باید انجام شود

بودجه طبقه بندی آزمون ورودی تجربی

کنکور مجرب یکی از پرتعدادترین آزمون های داوطلب داوطلب از نظر تعداد داوطلب می باشد. دلیل اصلی آن وجود سه رشته برتر پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است. هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان برای کسب سهمیه لازم برای آموزش در این رشته های پرطرفدار و پردرآمد، به ماراتن پذیرش تجربی می پیوندند تا استعداد و توانایی خود را در این رشته محک بزنند. سرفصل های اصلی این رشته که در کنکور مطرح می شود عبارتند از:

بودجه بندی آزمون های تجربی

درس زیست شناسی شامل 45 سوال تستی می باشد

درس فیزیک شامل 30 تست می باشد

درس شیمی شامل 35 تست می باشد

درس ریاضی شامل 30 سوال تستی می باشد

در لینک بودجه بندی کنکور آزمایشی می توانید تعداد دقیق سوالات هر یک از مباحث هر یک از کتاب هایی که در آزمون به صورت جداگانه مطرح می شود را مشاهده کنید. به این ترتیب آمادگی بیشتری برای امتحان خواهید داشت و مفید و با کیفیت مطالعه خواهید کرد.

بودجه طبقه بندی آزمون ورودی ریاضیات

اگر قصد شرکت در امتحان ریاضی و فیزیک را دارید، قطعا این اولین چیزی است که به آن نیاز دارید بودجه طبقه بندی آزمون ورودی 1402برای ریاضی است به این ترتیب می توانید وقت خود را به دروسی که در کنکور اهمیت بیشتری دارند اختصاص دهید و به سوالات بیشتری در آزمون پاسخ دهید.

علاوه بر این، دانستن نحوه بودجه بندی به شما کمک می کند که وقت خود را برای موضوعاتی که در آزمون کاندیداتوری مطرح نمی شوند تلف نکنید و مفیدتر و با کیفیت تر به مطالعه و تست زدن بپردازید. برآورد بودجه بندی دروس اصلی ریاضی و فیزیک در کنکور 1402 به شرح زیر است:

درس فیزیک شامل 35 سوال تستی است که همراه با درس شیمی هفتاد و پنج دقیقه فرصت پاسخگویی دارد.

در درس شیمی 30 تست وجود دارد که هفتاد و پنج دقیقه زمان پاسخگویی به همراه فیزیک اختصاص داده شده است.

درس ریاضی که شامل حساب دیفرانسیل و انتگرال، ریاضیات گسسته و هندسه است و در مجموع 40 تست برای این سه درس در نظر گرفته شده است. هر داوطلب 70 دقیقه فرصت دارد تا به آنها پاسخ دهد.

اگر می خواهید اطلاعات کاملی در مورد بودجه بندی آزمون ریاضی 1402 کسب کنید و ببینید هر درس در این آزمون چند سوال خواهد داشت، می توانید این اطلاعات را از لینک بودجه بندی آزمون ریاضی دریافت کنید.

برای شرکت در کلاس با کیفیت با اساتید مجرب پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

بودجه طبقه بندی آزمون ورودی شخص

در قسمت آخر از بودجه طبقه بندی آزمون ورودی 1402وقت علوم انسانی است. اگر قصد دارید آزمون خود را خیلی خوب پشت سر بگذارید و نمرات لازم را برای رشته مورد نظر کسب کنید، لازم است از بودجه دروس و تعداد تست هایی که از هر درس و برای هر مبحث می آید اطلاع داشته باشید. در زیر به بررسی بودجه بندی کنکور انسانی در سال 1402 می پردازیم:

بودجه بندی آزمون انسانی

درس ریاضی شامل 20 تست از کتاب های ریاضی 10، 11 و 12 می باشد.

درس اقتصاد کنکور انسانی شامل 15 تست می باشد.

رشته زبان و ادبیات فارسی که یکی از دروس مهم کنکور انسانی است شامل 30 تست ذهنی می باشد.

درس تاریخ در کنکور علوم انسانی شامل 13 تست است که از کتاب های تاریخ پایه دهم، یازدهم و دوازدهم انتخاب می شود.

درس تخصصی زبان عربی در این کنکور دارای 20 تست می باشد که در قالب مباحثی از قسمت های مختلف کتاب های عربی این رشته ارائه شده است.

درس جغرافیا در کنکور انسانی 1402 شامل 12 تست است و تمامی کتاب های پایه های 10 و 11 و 12 باید فصل به فصل خوانده شوند.

بودجه بندی رشته مطالعات اجتماعی در آزمون علوم انسانی 1402 نیز شامل 15 تست است که معادل 5 سوال از پایه های 10، 11 و 12 می باشد.

درس فلسفه و منطق در مجموع شامل 20 سوال تستی، 10 سوال از درس فلسفه و 10 سوال از درس منطق می باشد.

درس روانشناسی در کنکور انسانی نیز شامل 15 سوال تستی می باشد.

اگر به دنبال بودجه طبقه بندی آزمون ورودی 1402در رشته علوم انسانی می توانید برای هر کتاب به لینک بودجه بندی کنکور علوم انسانی مراجعه کنید.