منو سایت

تاریخ کنکور 1402 (اخبار نهایی)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تاریخ کنکور 1402 (اخبار نهایی)

یکی از سرنوشت سازترین مقاطع زندگی هر جوان 18 ساله را می توان کنکور نامید. البته خوشبختانه این تفکر تک بعدی کمی پیشرفت کرده و هستند افرادی که بدون کنکور و داشتن تحصیلات عالی وارد حرفه مورد علاقه خود شده اند و بسیار موفق هستند.

با موسسه خواجه نصیر تماس بگیرید

همه اینها را گفتیم تا بدانید قبولی یا رد شدن در کنکور پایان دنیا نیست و بتوانید طبق معمول به زندگی خود ادامه دهید. تاریخ امتحان 1402 سازمان سنجش در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به تغییرات اخیر اعمال شده در آن، مرحله اول در روزهای 24 و 25 تیرماه و مرحله دوم در زمستان و دی ماه برگزار می شود.

اگر داوطلب تحصیل در هر یک از موسسات کشوری اعم از روزانه، نوبت دوم یا شبانه، دانشگاه آزاد، دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور و همچنین پردیس های خودگردان هستید، باید در آزمون تلفیقی ذکر شده توسط سازمان سنجش شرکت کنید. ارزیابی تاریخ انجام خواهد شد، شرکت کنید.

برای شرکت در کلاس تضمینی با اساتید مجرب پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

تاریخ امتحان ریاضی 1402

همانطور که اشاره شد تاریخ امتحان 1402 مرحله اول در تیرماه است. داوطلبان می توانند بدون محدودیت در این آزمون شرکت کنند و در صورت کسب حداکثر نتایج و نمره می توانند در دانشگاه مورد نظر خود به تحصیل بپردازند. مشکل نتایج امتحانات امسال اعتبار دو ساله آنهاست. ثبت نام آزمون داوطلبی 1402 در ماه های آبان و فروردین انجام شد تاریخ امتحان ریاضی 1402 صبح 14 جولای خواهد بود.

تاریخ کنکور تجربی 1402

تاریخ آزمون آزمایشی 1402 در مرحله اول همانطور که گفته شد در تیرماه سال جاری برگزار می شود. 1402 داوطلبان کنکور تجربی می توانند صبح روز 24 تیرماه در محل آزمون خود حضور یافته و در کنکور شرکت کنند.

تاریخ کنکور افراد 1402

تاریخ کنکور افراد 1402

تاریخ امتحان 1402 در رشته علوم انسانی نیز مانند سایر رشته های نظری در تیرماه خواهد بود. داوطلبان می توانند در مرحله اول این آزمون در نوبت صبح حاضر شوند روز 14 جولای آنها باید در حوزه امتحانی که در کارت ورود به جلسه آنها نوشته شده است حاضر شوند و به سوالات پاسخ دهند.

تاریخ آزمون زبان 1402

زبان و هنر دو حوزه ای هستند که داوطلبان می توانند علاوه بر حوزه های اصلی خود در آن شرکت کرده و خود را محک بزنند. ریاضی، فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی. تاریخ کنکور زبان خارجی 1402 در مرحله اول در ساعات بعد از ظهر 24 تیرماه برگزار می شود و داوطلبان می توانند در آن شرکت کرده و سهمیه لازم برای تحصیل در رشته های زبان خارجی مانند مترجمی، آموزشی و ادبیات را کسب کنند.

تاریخ امتحان هنر 1402

کنکور هنر یکی دیگر از کنکورهای پرطرفدار در بین جوانان است که علاقه مندان به رشته های هنری مانند گرافیک، سینما، موسیقی، هنرهای تجسمی، عکاسی و … می توانند به صورت آکادمیک در این رشته ها تحصیل کرده و مدرک دانشگاهی بگیرند. تاریخ امتحان هنر 1402 صبح 14 جولای است.