منو سایت

تایید سوابق کنکور (sitemy.medu.ir)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تایید سوابق کنکور (sitemy.medu.ir)

کنکور همواره به عنوان یکی از مهم ترین آزمون های سراسری دانش آموزان مطرح بوده است. شرکت در کنکور مستلزم الزامات بسیاری است. به عنوان مثال برخی از متقاضیان برای شرکت در کنکور باید سوابق تحصیلی خود را تایید کنند. جالب اینجاست که افراد در سنین مختلف در کنکور سراسری شرکت می کنند; اما دلیل این امر چیست؟

با موسسه خواجه نصیر تماس بگیرید

قطعا گرفتن مدرک علمی در سال های دور و یا حتی شرکت در کنکور برای ورود به رشته ای جدید می تواند یکی از آنها باشد. این دلیل اصلی است. اکنون سازمان سنجش قوانین متفاوتی برای این دسته از افراد دارد تری فکر کرد.

افراد باید اعتبار مطالعات خود را با تأیید سوابق تحصیلی خود نشان دهند. ولی چطور این ممکن است؟ اگر شما هم نیاز به تایید سوابق تحصیلی خود دارید، ادامه این مقاله آموزشی را از دست ندهید.

تایید سوابق کنکور

پس از آزمون سراسری سال 1402 کلیه داوطلبانی که در یکی از رشته های نظری اعم از ریاضی، تجربی و علوم انسانی در سال 1393 و پس از آن مدرک دیپلم گرفته اند و همچنین مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 به بعد دریافت کردندآنها می توانند از وب سایت برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود استفاده کنند.

سوابق تحصیلی از جمله نمرات دوره های دیپلم و پیش دانشگاهی مرتبط با رشته اینها داوطلب هستند. با توجه به اینکه درج دستی نمرات و کاهش خطاهای احتمالی ممکن است در آینده منجر به مشکلاتی شود، سامانه ای برای جمع آوری اطلاعات و مراجع علمی داوطلبان آزمون سراسری و دانشگاهی ایجاد شده است.

این سامانه اطلاعات سوابق تحصیلی دانش آموزان را از طریق وب سایت ها نیز جمع آوری می کند dipcode.medu.ir و my.medu.ir، کدی با عنوان دریافت کد ثبت نام کنکور 1402 در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که به این ترتیب متقاضیان با درج کد در سامانه دانشگاه و آزمون سراسری می توانند به راحتی بدون نگرانی از از دست دادن اطلاعات خود به مراحل بعدی ثبت نام خود در این آزمون و دانشگاه ها ادامه دهند.

چه کسانی باید مدارک تحصیلی دیپلم را بررسی کنند؟

چه کسانی باید مدارک تحصیلی دیپلم را بررسی کنند؟

از سال 1998 به بعد همه دانش آموزان تحت سیستم جدید 3-3-6 سال فارغ التحصیلی و دیپلم خود را به پایان رسانده اند اما دانش آموزانی که مدرک خود را در رشته های نظری مانند علوم تجربی، ریاضی، فیزیک و علوم انسانی از سال 1393 به بعد دریافت کرده اند از این قاعده مستثنی هستند.

ضمناً دانشجویان رشته های نظری که از سال 1392 به بعد مدرک پیش دانشگاهی را اخذ کرده اند نیز از این تصمیم مستثنی محسوب می شوند.

ضمناً دانشجویانی که رشته های نظری، فنی و حرفه ای را گذرانده اند و کاردانی های آنان در صورتی که قصد شرکت در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1402 را داشته باشند، می توانند کد دیپلم سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند.

نحوه بررسی سوابق تحصیلی از طریق my.medu.ir

با توجه به انتشار جدید سازمان سنسا، داوطلبان می توانند استفاده کنند کد سوابق تحصیلی خود را در پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش به آدرس my.medu.ir دریافت کنید. این سامانه به دلیل سهولت و سرعت ارائه خدمات به عنوان یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های دریافت کد سوابق تحصیلی شناخته می شود.

برای دریافت کد سوابق تحصیلی ابتدا به سایت پنجره مراجعه کنید به دپارتمان آموزش و پرورش خدمات الکترونیک my.medu.ir مراجعه کنید. سپس نقش را به دانشجو تغییر دهید و ملیت خود را مشخص کنید. سپس کد ملی و شماره سریال 6 رقمی شناسنامه خود را وارد کنید.

پس از ورود به حساب کاربری خود، روی گزینه سوابق تحصیلی در صفحه اصلی کلیک کنید. با این کار می توانید کد سوابق تحصیلی خود را ببینید و در صورت نیاز آن را دریافت کنید. با استفاده از این سامانه دیگر نیازی به مراجعه حضوری به سازمان سنجش نخواهید داشت و می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنید.

نحوه بررسی سوابق تحصیلی از طریق dipcode.medu.ir

نحوه بررسی سوابق تحصیلی از طریق dipcode.medu.ir

برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود از طریق سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی دانشجویان آتی کنکور سراسری باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • به وب سایت دیپ کد به آدرس medu.ir مراجعه کنید.
 • بر روی گزینه “ثبت نام ایران چک دانش” کلیک کنید.
 • کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در صفحه جدید وارد کنید.
 • سپس به صفحه اصلی بازگردید و روی گزینه “ورود” کلیک کنید.
 • نام کاربری و رمز عبوری که از طریق پیامک برای شما ارسال شده است را وارد کنید.
 • پس از ورود پیامی ظاهر می شود، کافیست روی گزینه بستن کلیک کنید.
 • سپس برای دریافت کد سوابق تحصیلی و کارت دانشجویی، رشته های مربوط به مقطع تحصیلی و کد دانشجویی و رشته تحصیلی را وارد کرده و روی نمایش کارت دانشجویی کلیک کنید.
 • نتایج شما نمایش داده خواهد شد. اگر نمرات شما تایید شد، می توانید کد کارنامه خود را دریافت کنید.
 • در صفحه بعد، دانش آموزان باید اطلاعاتی شامل کد دانش آموزی، کد منطقه، کد بخش و تاریخ تولد خود را در قسمت های تعیین شده وارد کنند.
 • سپس بر روی گزینه “تأیید” کلیک کنید.
 • در صورت مغایرت امتیازات می توانید شکایت خود را مطرح نمایید.
 • از طریق گزینه My Applications وضعیت درخواست خود را بررسی کنید.
 • با این روش می توانید به راحتی کد تحصیلی خود را دریافت کرده و از آن برای ورود به دانشگاه ها استفاده کنید.

چه زمانی باید برای بررسی سوابق تحصیلی اقدام کنم؟

با توجه به زمان ثبت نام کنکور تیر 1402 که بین 25 تا 21 فروردین ماه جاری برگزار می شود. داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم که از سال 84 دیپلم خود را دریافت کرده اندمی توانند قبل از ثبت نام در کنکور و پس از اطلاع از آموزشگاه کد سوابق تحصیلی خود را از سایت دیپ کد دریافت کنند.

در صورتی که داوطلب در حال حاضر مشغول به تحصیل است و تاریخ مدرک تحصیلی آنها خرداد 1402 است، در تیرماه به سایت سازمان سنجش مراجعه و نمرات خود را تایید کنند.

همچنین دانش آموزان پایه دوازدهم باید همزمان با ثبت نام کد آموزشی خود را دریافت و در فرم ثبت نام وارد کنند. داوطلبان با ارسال و ثبت درخواست الکترونیکی در سامانه جمع آوری اطلاعات و مرجع تحصیلی، کد سوابق تحصیلی خود را دریافت می کنند و در هنگام ثبت نام این کد را در فرم ثبت نام وارد می کنند.

متقاضیان نظام قدیم علاوه بر مدارک تحصیلی، مدارک تحصیلی آنها باید دارای کد سوابق باشد مدرک پیش دانشگاهی خود را از سایت dipcode.medu.ir بگیرید و وارد کنید. چنانچه در زمان ثبت نام کنکور سرای 1402 موفق به دریافت و وارد نمودن کد دیپلم و مدارک پیش دانشگاهی نشدید، متقاضیان باید با تمدید مهلت ثبت نام کنکور، کد خود را در فرم ثبت نام وارد و ویرایش کنند.

موسسه خواجه نصیر با ارائه کلیه خدمات مربوط به کلاس کنکور با بهترین اساتید و بالاترین کلاس کنکور سال های گذشته از جمله کلاس آزمون حضوری تا کلاس آزمون آنلاین در کنار مشاوره و پشتیبانی به موفقیت شما در کنکور سراسری کمک می کند. پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید کلاس کنکور شستشو

نتیجه

برای تایید سوابق کنکور ابتدا باید شرایط خود را در نظر بگیرید. شرایطی مانند آخرین زمان اخذ دیپلم و نوع نظام جدید و قدیم. سپس می توانید طبق دستورالعمل هایی که ارائه کرده ایم برای تایید درخواست دهید.