منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در اینجا 10 مورد از هیجان انگیزترین بازی های گروهی برای بچه ها آورده شده است

در اینجا 10 مورد از هیجان انگیزترین بازی های گروهی برای بچه ها آورده شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
در اینجا 10 مورد از هیجان انگیزترین بازی های گروهی برای بچه ها آورده شده است

بازی گروهی چیزهای زیادی را به کودکان می آموزد که به رشد اجتماعی، جسمی، ذهنی، عاطفی، رفتاری و فردی آنها کمک می کند. علاوه بر این، در بازی های شاد گروهی، کودک همکاری، احترام به حقوق دیگران و مهارت های اجتماعی بهتر را می آموزد. بدون انجام بازی های گروهی، کودکان توانایی لازم برای برقراری روابط موفق و سالم با دیگران را ندارند. در این بازی ها شما یاد می گیرید، به ایده های دیگران گوش می دهید و چیزهای جدید را امتحان می کنید، همچنین بچه ها در این بازی ها سعی می کنند با یکدیگر تعامل داشته باشند و برای رسیدن به هدف و برنده شدن با هم متحد شوند.

در این مطلب تعدادی از بازی های گروهی بچه ها را برای شادی و تفریح ​​بیشتر بچه ها در کنار هم معرفی می کنیم.

بازی گروهی کودکان

در ادامه با تیم آموزش رایاد همراه باشید.

مزایای بازی های گروهی برای کودکان

کارشناسان حوزه کودک بازی های گروهی را برای کودکان بسیار مفید و ضروری می دانند. هر چیزی که کودک برای شروع یک زندگی اجتماعی نیاز دارد در بازی های گروهی به طور کامل وجود دارد. دعواها و بحث های گروهی که بین کودکان در حین بازی رخ می دهد می تواند تجربه ای مفید و تلاش بیشتر برای ادامه باشد.

این بازی ها به کوکان کمک می کند تا بفهمد مردم نظرات و سلیقه های متفاوتی دارند، بنابراین باید به آنها احترام گذاشت. معمولا والدینی که توجه بیشتری به آینده فرزندشان دارند، او را به بازی های گروهی و اجتماعی می برند. در بازی های گروهی، هر فرد وظیفه ای دارد که علاوه بر انجام وظیفه خود، باید به دوستان و هم تیمی های خود در رسیدن به نتایج و موفقیت بهتر کمک کند.

برخی از بهترین بازی های گروهی مناسب برای کودکان

بازی های گروهی زیادی وجود دارد که کودکان می توانند با خانواده، دوستان و همکلاسی های خود انجام دهند و هر کدام برای توسعه و تقویت مهارت های شناختی و اجتماعی مختلف طراحی شده اند. در زیر تعدادی از هیجان انگیزترین بازی های گروهی برای کودکان آورده شده است.

1. نگهبان موشک

بازی خاطره انگیز کیم مشعت به این صورت انجام می شود: شرکت کنندگان یک نفر را به عنوان گرگ انتخاب می کنند که باید در جایی بایستد و چشمان خود را ببندد سپس از 1 تا 10 بشمارید یا این شعر را بخوانید: ده، بیست، سی، چهل، پنجاه. شصت، هفتاد، هشتاد، نود، صد، حالا که به صد رسیدی، می گوییم سیصد، هاجر، خانم، آماده باش، آمده ام کاوش کنم، دستمال آبی پر از گلابی آبدار بردار.

در همین حال، بازیکنان وقت دارند که پنهان شوند، حالا گرگ باید قبل از اینکه گرگ آنها را بگیرد، مخفیگاه افراد را پیدا کند، آنها باید دست خود را در چشم بگذارند و بگویند: سوک سوک، کسی که توسط گرگ گرفتار می شود. مرحله بعد او یک گرگ است و باید دیگران را بجوید و پیدا کند. اگر گرگ نتواند کسی را بگیرد، باید دوباره نگاه کند و بازی ادامه دارد.

اگر به دنبال ایده های ساده اما جالب برای بازی های کودکان هستید اینجا کلیک کنید: ایده هایی برای بازی با وسایل دور ریختنی

سرگرمی گروهی برای کودکان

2. صندلی بازی

بازی صندلی یکی دیگر از سرگرمی های گروهی برای بچه ها است، حداقل تعداد نفرات باید 4 نفر باشد، در این بازی به تعداد معینی صندلی نیاز است. همه بازیکنان در یک گروه قرار می گیرند و یک داور برای خود انتخاب می کنند، داور تعداد بازیکنان را می شمارد، مثلا اگر 5 نفر باشند، 4 صندلی معمولی را پشت سر هم می گذارد، بازیکنان جلوی صندلی ها صف می کشند.

با سوت داور بچه ها شروع به دویدن دور صندلی ها می کنند، این دویدن و چرخش تا شنیدن سوت داور ادامه دارد، پس از شنیدن سوت بازیکنان باید سریع روی صندلی ها بنشینند. وقتی بازیکنان روی صندلی می‌نشینند، یک نفر جایی برای نشستن پیدا نمی‌کند و باید بازی را ترک کند، در هر مرحله تا پایان بازی باید یک صندلی کمتر باشد.

در راند پایانی با صدای سوت داور هرکس زودتر روی صندلی بنشیند برنده بازی اعلام می شود.

3. بازی Ethel Motel Tutoule

مطمئنم همه شما خاطراتی از این بازی دارید، این بازی معمولا برای بچه های کوچکتر مناسب است. بازی Ethel Motel Tutoule به این صورت است که بچه ها کنار هم می نشینند و پاهای خود را دراز می کنند. بعد یکی شعری می خواند و به پای بچه ها اشاره می کند: اتل متل توتوله، حسن چه جور گاوی است؟ …

هر که به آخر شعر برسد و شعر تمام شود، آن پا را می گیرد. این بازی تا زمانی که تمام پاها جمع شوند ادامه می یابد.

بازی های گروهی کودکان

4. بازی قطار دیوانه

یکی از بازی های گروهی پر جنب و جوش برای کودکان نوپا، Crazy Train است. در این بازی تعداد بازیکنان باید بیش از 10 نفر باشد. بچه ها با زنجیر یا قطار پشت سر هم می ایستند و بعد شروع به حرکت می کنند. حالا مربی باید دستور بدهد که باعث ناراحتی قطار شود.

به عنوان مثال: مربی فرمان می دهد، سریع، و قطار باید سرعت بگیرد، و سپس دستور می دهد، آهسته، که قطار باید کند شود، یا دستور می دهد که قطار باید حرکت کند و بماند. جایی که هست .

5. بنشینید و بازی کنید

بازی بیشین پاشو علاوه بر سرگرمی باعث تقویت عضلات پا، تمرکز بر حواس و بهبود سرعت اعمال، هماهنگی و انطباق رفتار با یک گروه اجتماعی می شود. سن مناسب برای انجام این بازی 6 تا 13 سالگی است. لگ و باگ در این بازی به معنای باگ ها و سوختگی هایی است که بازیکن باید از بازی خارج شود.

چند تا بچه در یک جا می ایستند و طبق گفته مربی برای بازی آماده می شوند، اگر مربی گفت بنشین، پاس بده.

6. بازی طناب کشی

طناب کشی یکی از بازی های گروهی کودکان است، در این بازی کودکان به 2 گروه مساوی تقسیم می شوند و رو در روی هم قرار می گیرند. ابزار مورد نیاز برای انجام این بازی یک طناب 3 متری و یک تکه گچ است که باید در فضای باز انجام شود. خط وسط با گچ مشخص می شود و 2 گروه طناب را گرفته و با سوت مربی شروع به کشیدن طناب به سمت خود می کنند.

در بازی طناب کشی، برنده گروهی است که طناب را به اندازه ای بکشد که اولین بازیکن گروه مقابل از خط وسط عبور کند.

بازی های گروهی کودکان

7. بازی متوسط

بازی وسط یکی از بازی های قدیمی و هیجان انگیز ایرانی است که بسیار پرطرفدار است. این بازی با توپ انجام می شود و محدودیتی برای تعداد بازیکنان در بازی وجود ندارد. بچه ها به دو گروه مساوی تقسیم می شوند و با مشورت دوستانشان تصمیم می گیرند که کدام گروه وسط باشد. گروهی که در وسط نیست به 2 گروه تقسیم می شود که هر گروه در یک طرف زمین بازی قرار می گیرد.

توپ را به وسط مردم می اندازند تا به یکی از آنها برخورد کند، نفرات وسط با دویدن و فضا دادن نمی گذارند توپ به آنها برخورد کند، هر که توپ به او زده شود از بازی خارج می شود.

هر یک از کسانی که در وسط بازی می کنند، اگر توپ را در هوا بدون دست زدن به بدنش بگیرند، در مقابل هر گل می توانند دوباره وارد یکی از هم تیمی های خود شوند یا اگر یک بار بسوزد، نمی توانند بازی را ترک کنند. پرتاب توپ به سمت آنها ادامه می یابد تا زمانی که یکی از باهوش ترین و سریع ترین بازیکنان در وسط باقی بماند، سپس آنها با گروه در دو طرف زمین جای خود را عوض می کنند و به وسط بازی می روند و به این ترتیب بازی وسط ادامه می یابد. ایناهاش.

8. یک بازی پانتومیم

پانتومیم یکی از سرگرمی های گروهی برای کودکان یا حتی بزرگسالان است. در این بازی مهم نیست که چند نفر باشید، باید به 2 گروه تقسیم شوید، هر گروه یک جمله یا کلمه ای را انتخاب می کند و این کلمه یا جمله را برای اعضای گروه خود بدون صحبت و با حرکات و حرکات پانتومیم اجرا می کند. می تواند آن را خوب بداند. هر گروهی که بیشترین امتیاز را داشته باشد برنده بازی محسوب می شود.

بازی گروهی کودکان - پانتومیم

9. بازی گروهی نمایش خلاق

این بازی باعث افزایش مهارت ها و دانش عمومی کودکان می شود. برای انجام این بازی، از یک کیف یا جعبه کمک بگیرید، سپس وظایف را روی کاغذ بنویسید و در جعبه قرار دهید. از بچه ها بخواهید دایره ای تشکیل دهند و وقتی نوبت به آنها رسید، یک تکه کاغذ از جعبه بیرون بیاورید و کارهایی که روی کاغذ نوشته شده است را انجام دهید.

برخی از این اقدامات می تواند: صدای گربه، صدای زنبور، صدای خروس، صدای بوق، آواز خواندن، مسواک زدن، طناب زدن، راه رفتن مثل اردک و بسیاری ایده های جالب و متفاوت دیگر که بازی را برای کودکان سرگرم کننده و هیجان انگیز می کند.

10. بازی احمقانه یا پوچ

گل یا پوچ یکی دیگر از بازی های گروهی کودکانه است که به این صورت انجام می شود، هر چند نفر باشید به 2 گروه تقسیم می شوید، دسته اول گروهی هستند که گل را در دست دارند و گروه دوم گروهی هستند. که باید حدس بزند.. گروهی که نوبتشان است باید یک شی کوچک یا یک تکه کاغذ مچاله شده را در مشت خود نگه دارند تا طرف مقابل حدس بزند که گل در کدام دست است.

اگر درست حدس بزنند، گل به دست آنها می افتد و امتیاز به آنها تعلق می گیرد و حالا نوبت آن گروه است که گل یا دود را حدس بزنند. بازی به همین ترتیب ادامه دارد و گروهی که بیشترین امتیاز را کسب کند برنده بازی است. هر چه تعداد بازیکنان بیشتر باشد، بازی هیجان انگیزتر می شود.

بازی یکی از فعالیت های روزمره کودکان است که بیشتر یادگیری مهارت ها و رشد فکری به این صورت اتفاق می افتد، گاهی اوقات نمی توان در فضای باز بازی کرد، اما بازی هایی وجود دارد که می توان با کودکان در خانه انجام داد. برای بررسی این گروه از بازی های کودکان کلیک کنید: ایده های خلاقانه و پویا برای بازی های کودکان در خانه

اخرین حرف

در این مقاله 10 مورد از بهترین بازی های گروهی برای بچه ها را برای سرگرم کردن و شاد کردن بچه ها در جمع های خانوادگی پیشنهاد کرده ایم. اگر بازی گروهی برای بچه ها می شناسید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.