منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مطالعه ایرونی برای کنکور {به علاوه مثال}

مطالعه ایرونی برای کنکور {به علاوه مثال}

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مطالعه ایرونی برای کنکور {به علاوه مثال}

آرایه های ادبی در درس ادبیات و زبان فارسی کنکور در نظر گرفته شده است. بخش انشا ادبیات کنکور شامل 4 سوال ادبیات است که با پاسخ به این 4 سوال یک سوال موجودی 16 درصد به درصد ادبیات شما می افزاید.

با موسسه خواجه نصیر تماس بگیرید

بخش انشای ادبیات کنکور در واقع سخت ترین قسمت ادبیات محسوب می شود، زیرا بسیار مفهومی است و نیاز به آمادگی خوبی برای کنکور دارد.

یکی از ادبیات ورودی که می تواند نامزدها را به چالش بکشد، کنایه است، کنایه به طور خاص در این مقاله چیست؟ و آموزش امتحان طعنه را بررسی می کنیم.

اگر درست یکی کلاس کنکور آن را انتخاب نکنید، نه تنها هیچ فایده ای برای شما ندارد، بلکه صدمات جبران ناپذیری به شما وارد می کند، بنابراین وقت خود را تلف می کنید. شرکت در کلاس های با کیفیت بالا با اساتید مجرب شهرستان توصیه می شود کلاس کنکور نگاه کن

کنایه چیست؟

«کنایه» یک کلمه عربی به معنی است گفتار بر اساس کنایه، توهین یا تمسخر و همچنین گفتار پنهان و غیر مستقیم و- کنایه در اصطلاح ادبی عبارت است از جمله یا ترکیب وصفی، ترکیب متمم، صفت مرکب یا مصدر مرکب که معنای آشکار بیان گوینده نباشد.

دلایل استفاده از کنایه چیست؟

1_ فصاحت کلام

2_ترس از بیان واضح

3_ رعایت ادب

4_ بیان رمزآلود

5- مبالغه و مبالغه

و…

آیا آموزش طعنه برای کنکور الزامی است؟

حالا که طنز را فهمیدیم، بهتر است به موضوع آموزش امتحانی بروید برویم همانطور که گفتیم انشاهای ادبیات سخت ترین قسمت سوالات کنکور رشته ادبیات هستند.

از آنجایی که طعنه بسیار مفهومی و پر نکته است، طعنه نیز به همین صورت است و نیاز به آموزش امتحانی دارد تا بتوان به راحتی طعنه را تشخیص داد.

تحصیلات کنکور اذیتت میکنه آموزش نکات و راهکارهای امتحانی برای تشخیص سریعتر کنایه با شعر، جمله و متن این به شما این امکان را می دهد که به راحتی در مدت زمان کوتاهی به سوالات آزمون آزمایشی پاسخ دهید.

در نتیجه آموزش امتحان کنایه می تواند در کنار پاسخگویی به سوالات انشایی ادبیات در کنکور به شما کمک کند به سوالات قرابت معنایی کنکور نیز پاسخ دهید.

نمونه هایی از کنایه

چند نمونه از کنایه

بالای سر آب: کنایه از مشکلات و دشواری های فوق العاده

به پوست خلقت بیفتد: تهمت کنایه، عیب جویی از دیگران

آدامس: کنایه از کار بیهوده

من می افتم: کنایه از لاغر، ضعیف و خسته بودن

خلاص شدن از شر: کنایه از ویرانی و فتح

فشردن پنبه در دهان: کنایه از سکوت

بوی شیر از دهان می آید: طنز بچه بودن

گلو: کنایه از سکوت

از الاغ شیطان بیرون برو: کنایه از دست کشیدن از یک کار خطرناک و احمقانه، لجبازی نکردن

بخیه زدن دهان: کنایه از سکوت اجباری

دارم دیوانه می شوم: کنایه از عصبانی شدن و عصبانی شدن

روی خاک سیاه بگذار: کنایه از تحقیر کردن، بدبخت کردن

بی قرار بودن: کنایه از گستاخی و فروتن بودن

خودت را از دست بده: کنایه از غرور، اضطراب و عجله، حواس پرتی

آیا 10 ویژگی یک کلاس PGCE خوب را می دانید؟ توصیه می شود به صفحه مراجعه کنید روش تدریس در آزمون شما می توانید بهترین نمره را در کنکور کسب کنید.

نتیجه

تمامی دروس کنکور از اهمیت بالایی برخوردارند و پاسخ صحیح شما را یک سال از رقبایتان جلوتر خواهد داشت.امتحان را اضافه کنید.

شما می توانید سوالات خود را از طریق کامنت و تماس با موسسه خواجه نصیر مطرح کرده و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

همچنین می توانید از دو جلسه مشاوره تلفنی رایگان و یک جلسه مشاوره حضوری رایگان در موسسه خواجه نصیر بهره مند شوید. استفاده از این سرویس کافی است از صفحه تماس با ما دیدن کنید.