منو سایت

10 بازی گروهی در خانه برای مهمانی و شام

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
10 بازی گروهی در خانه برای مهمانی و شام

بازی ها بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما هستند، بسیاری از روزهای فراموش نشدنی ما توسط همین بازی ها ساخته شده اند. به طور کلی بازی ها مجموعه ای از سرگرمی ها و فعالیت های مفرح هستند که می توانند ورزشی، پویا، دیجیتال، فکری و خلاقانه باشند که هر کدام جذابیت خاص خود را دارند. علاوه بر این بازی ها به صورت انفرادی و گروهی قابل انجام است که در این مطلب شما را با انواع بازی های گروهی در منزل آشنا می کنیم.

انجام بازی های خانوادگی و دسته جمعی اگرچه یکی از سرگرمی های همیشگی خانواده های ایرانی در تعطیلات و شب ها به حساب می آید، اما حرکتی عالی برای بهبود روابط خانوادگی و ایجاد صمیمیت بیشتر بین اعضای خانواده است. ایده های زیادی برای بازی های گروهی در خانه وجود دارد که هر کدام چالش ها و قوانین خاص خود را دارند. با این حال ما به دنبال مجموعه ای از بازی های شبانه هستیم که همه اعضای خانواده اعم از کوچک و بزرگ بتوانند با هم در آن شرکت کنند و از آن لذت ببرند.

بازی های گروهی در خانه

در ادامه تعدادی از جذاب ترین بازی های گروهی در خانه را معرفی می کنیم.منتظر مجموعه آموزشی رایاد باشید.

بازی های خنده دار گروهی

بازی های سرگرم کننده حرف اول را در مهمانی ها و مجالس می زند و اغلب این بازی ها با استقبال زیاد مردم مواجه می شوند. در زیر تعدادی بازی سرگرم کننده گروهی را به شما معرفی می کنیم که لحظات شادی را برای شما به ارمغان می آورد.

1. پانتومیم

پانتومیم یکی از بهترین انواع بازی های گروهی در خانه است که سر و صدای زیادی در بین خانواده ها ایجاد کرده و به یکی از پایدارترین بازی ها برای مجالس خانوادگی و شب نشینی تبدیل شده است. در پانتومیم مهارت ارتباط غیرکلامی، ایفای نقش، کدنویسی و تمرکز رشد می کند. وجه مشترک بازی پانتومیم حدس زدن مفهوم، عبارت یا کلمه ای است که باید با دریافت اطلاعات رمزگذاری شده رمزگشایی شود.

برای جذابیت بیشتر بازی پانتومیم، بهتر است آن را در دو گروه انجام دهید تا با ایجاد فضای رقابتی، هیجان بازی را افزایش دهید. به علاوه برای افزایش کیفیت بازی پیشنهاد می شود این بازی در چند مرحله با فاکتورهای مختلف انجام شود. مثلاً برای موضوعات مختلف و درجه سختی کلمه نکات مختلفی در نظر گرفته شود.

یا پانتومیم را با نقاشی در یک دور از بازی اجرا کنید یا مرحله ای از بازی را به یک پانتومیم سریع اختصاص دهید. تمام ایده های جذاب و خلاقانه در بازی پانتومیم قابل تحقق هستند و این بازی را همیشه منحصر به فرد و انعطاف پذیر می کند.

بازی دوره ای در خانه

می توانید قبل از شروع بازی کلمات مورد نظر را مشخص کنید، برای این کار می توانید تعداد کلمات را خودتان روی کاغذ بنویسید یا از بازی های مایک ذهنی یا برنامه های مرتبط استفاده کنید.

2. یک بازی جانبی بگیرید

بازی جذاب و هیجان انگیز “آغوش” یک بازی سرگرم کننده و فوق العاده سرگرم کننده است که محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در این بازی تعداد معینی از افراد در یک دایره جمع می شوند. یکی از افراد دستش را می فشارد و به نفری که کنارش است می گوید بغلش کن، نفری که کنارش است می گوید بغلش کن.
یک مزاحم
– چطوری انجامش بدم؟
بغلم کن
این روند به همین ترتیب ادامه می یابد و در پایان هر راند یک حرکت جدید به حرکاتی که بازیکنان باید انجام دهند اضافه می شود (مثلاً تکان دادن سر یا پا). شما می توانید قوانین خود را برای این بازی ایجاد کنید. به عنوان مثال، هر کسی که در طول بازی بخندد، از بازی خارج می شود. یا هرکس متن بازی را اشتباه بگوید بازی را می بازد. این بازی محدودیت سنی ندارد و پیر و جوان می توانند با هم از آن لذت ببرند.

3. شعر را فراموش نکنید

اگر بخواهیم به یکی از بهترین انواع بازی های دورهمی در خانه اشاره کنیم، می توان به بازی شعر یادت نره اشاره کرد. در این بازی شاد و حتی خنده دار بازیکنان دو تیم مقابل هم قرار می گیرند. آهنگی پخش می شود و پس از توقف موسیقی، در این حالت بازیکنان باید بقیه آهنگ را بخوانند.

4. هاپ هاپ

بازی ساده و فوق العاده هاپ هاپ بدون نیاز به تجهیزات برای انجام این بازی. در این بازی گروهی چند نفر دور هم جمع می شوند، شروع به شمردن اعداد می کنند و وقتی به اعداد 5، 10، 15، 20، 25 و … می رسند، پنج در پنج باید به جای عدد مورد نظر بگویند hop. اگر بازیکنی به جای هپ عدد مورد نظر را بگوید از بازی خارج می شود.

برای سخت تر شدن بازی می توانید اعداد 7 تا 7 یا 6 تا 6 را بگویید. در ابتدا ممکن است بازی آسان و ساده به نظر برسد اما با افزایش اعداد کمی سخت و چالش برانگیز می شود.

5. یک روز من یک مرغ دارم

یکی دیگر از قدیمی ترین و البته سرگرم کننده ترین بازی های گروهی که می توان در خانه انجام داد، بازی “من یک مرغ دارم، او در روز چند تخم می گذارد” است. هرچه افراد بیشتری در این بازی شرکت کنند، بازی هیجان انگیزتر و چالش برانگیزتر می شود. برای شروع بازی، هر بازیکن یک شماره مخصوص برای خود می گیرد. قد بلندترین فرد بازی را شروع می کند. همانطور که می گویند:

من یک مرغ دارم که روزی 6 تخم می گذارد!

_ شخص شماره 6 باید فوراً بگوید چرا 6؟

جلوی بازیکن دیگر می گوید چقدر؟

عدد 6 می گوید مثلا 3!

بازی به همین ترتیب ادامه می یابد، اگر شخصی عددی را بگوید که قبلاً از بازی حذف شده است، او نیز از بازی حذف می شود. یا اگر شماره اش اعلام شود و در جواب دادن یا تکرار جملات عقب و جلو عقب بیفتد، از بازی خارج می شود.

اگر اهل یک فضای سرگرم کننده و پر جنب و جوش هستید، بازی های گروهی سرگرم کننده و سرگرم کننده زیادی وجود دارد. مقاله بازی های گروهی سرگرم کننده را حتما ببینید.

بازی های خلاقانه گروهی

خلاقیت همیشه حرف اول را در زندگی می زند، بازی هم از این قاعده مستثنی نیست، هر چه بازی خلاقانه تر باشد جذابیت بیشتری دارد و بازیکنان را به چالش می کشد. بازی های خلاقانه گروهی از سری بازی های گروهی در خانه هستند که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

6. بازی آرکید مافیا

همه بازی را با نام آشنای Mafia می شناسند، بازی فوق العاده با موضوع جاسوسی که طرفداران خاص خود را دارد. در این بازی گروهی افراد در دو گروه شهروندی و مافیایی به رقابت با یکدیگر می پردازند. در این بازی مهیج، مهارت های هوش هیجانی بازیکنان به چالش کشیده می شود، کنترل هیجان، کنترل خشم، استدلال و تحلیل رفتار از جمله مهارت هایی است که در این بازی به چالش کشیده می شود.

اساس بازی مافیایی مخفی بودن نقش ها و حدس و گمان برای بازیکنان است. بازی آرکید مافیا بیشتر برای بزرگسالان و نوجوانان توصیه می شود. روند و قواعد مافیا در تمامی بازی هایش یکسان است با این تفاوت که با ایجاد نقش های مختلف کمی تغییر در روند بازی ایجاد می شود و بازی به چالش کشیده می شود. برای انجام مافیا می توانید از بازی فکری شب مافیا یا بازی شهروند و مافیا نیز استفاده کنید، در این مجموعه از بازی، نقش ها در بازی و مسئولیت آن ها، روش و قوانین بازی کاملاً مشخص است.

بازی خانوادگی در خانه - بازی مافیا

7. بازی های فکری

بازی های رومیزی و رومیزی از جمله بازی هایی است که به صورت گروهی انجام می شود. تعداد و تنوع بازی های فکری که با تعداد زیادی از مردم انجام می شود بسیار است. بازی بالماسکه، بازی فکری ایستگاه آخر، بازی نامیرا، بازی رسام و بروکا با 8 نفر یا بیشتر قابل انجام است. بازی های رومیزی علاوه بر سرگرمی و سرگرمی، جنبه آموزشی نیز دارند و مهارت های اجتماعی، ارتباطی، همکاری، کار گروهی و مهارت های شناختی مانند حل مسئله و تصمیم گیری را بهبود می بخشند.

8. مشیره

مشیره یکی دیگر از بازی های گروهی و خانوادگی است که بیشتر برای بزرگسالان جذابیت دارد. با این حال مشیره سرگرمی همیشگی برخی از نوجوانان علاقه مند به شعر و ادبیات است. مدت زمان مسابقه بسته به سطح مهارت بازیکنان می تواند کوتاه یا بسیار طولانی باشد.
اگر با مشیره آشنا هستید و آیات و اشعار را برای افزایش جذابیت مشیره حفظ می کنید، می توانید با تعیین موضوع و ایجاد فضای رقابتی و هیجان انگیز، حساسیت بازی را افزایش دهید.

9. بازی جاسوسی

بازی جاسوسی معروف به Spy یکی از بازی های هیجان انگیزی است که در بین خانواده ها بسیار محبوب شده است. این بازی با استفاده از اپلیکیشن موبایلی به نام Spy انجام خواهد شد. روند کلی بازی خلاص شدن از شر جاسوس با پرسیدن سوالات مرتبط اما مبهم است. برای شروع بازی باید تعداد افراد موجود در اپلیکیشن را مشخص کنید و لیستی از نام مکان هایی که در بازی به عنوان هدف بازیکنان ارائه می شود را با صدای بلند بخوانید.

سپس تلفن به نوبت بین بازیکنان منتقل می شود، هر بازیکن با کلیک کردن روی نماد “شروع” نقش خود را می داند، اگر برنامه نام مکان بازیکن را نشان دهد، به این معنی است که بازیکن جاسوس نیست. اما اگر کلمه جاسوس برای بازیکن ظاهر شود به این معنی است که او جاسوس بازی است. در این بازی بسته به تعداد بازیکنان از یک تا سه جاسوس در بازی حضور خواهند داشت.

توجه داشته باشید که تا پایان بازی هویت همه پنهان است و افراد غیر جاسوس باید با پرسیدن سوالات کوتاه هویت جاسوس را فاش کنند. در همین حال، جاسوس باید با پیگیری دقیق سوالاتی که بازیکنان از یکدیگر می پرسند، مکان مورد نظر را به درستی حدس بزند. به یاد داشته باشید که سؤالاتی که می‌پرسید، در عین حال که مربوط به مکان هدف است، برای جاسوس گمراه‌کننده و گریزان است.

جاسوس زمانی برنده بازی می شود که بتواند مکان مورد نظر را پیدا کند یا تا آخر در بازی بماند و به جای آن شخص دیگری از بازی اخراج شود. شاید در نگاه اول بتوان متوجه شد که چرا بازی Spy در دسته بازی های خلاقانه قرار گرفته است. در Spy، امکان پرسیدن سوالات خلاقانه به شما این امکان را می دهد که اگر جاسوس هستید هویت خود را مخفی نگه دارید و در غیر این صورت هویت جاسوس را فاش کنید.

10. نام خانوادگی

بازی رومیزی خانوادگی یکی از قدیمی ترین و در عین حال جذاب ترین بازی های گروهی در خانه است که هیچ گاه محبوبیت خود را از دست نمی دهد. هر چه تعداد افراد در بازی نام و خانوادگی بیشتر باشد، بازی هیجان انگیزتر خواهد بود. این بازی آنقدر گسترده و پرطرفدار است که دیگر نیازی به معرفی و توضیح روش بازی نیست. با این حال، ما به طور خلاصه در مورد نحوه انجام بازی صحبت خواهیم کرد. برای انجام این بازی به کاغذ و خودکار نیاز داریم.

در هر سند، تعداد ستون هایی را که هر ستون متعلق به گروهی از اسم ها است، به عنوان مثال، نام، خانواده، غذا، حیوان و غیره مشخص می کنیم. برای شروع بازی، بازیکنان در فاصله مناسبی از یکدیگر قرار می گیرند و به نوبه خود هر بازیکن یکی از حروف الفبا را می گوید و باید ستون های مربوطه را با کلماتی که با حروف مشخص شده شروع می شود پر کند.

بازی گروهی در خانه

بازیکنی که موفق می شود تمام ستون های مربوطه را قبل از پایان دادن به سایر بازیکنان با زدن زنگ یا گفتن کلمه (ایست) پر کند، در این صورت بازیکنان دیگر باید قلم خود را زمین بگذارند و چیزی ننویسند. در مرحله بعد بازیکنان باید با خواندن کلماتی که نوشته اند امتیاز خود را ثبت کنند.
بازی نام و خانوادگی هم بسیار هیجان انگیز است و هم یک ایده فوق العاده و منظم برای یک بازی گروهی در خانه.

برای این بازی گروهی در خانه می توانید از بازی فکری نام خانوادگی بهره ببرید. این بازی فکری با ارائه مجموعه ای از کارت های حروف، عناوین و لیست ها، روند بازی را جالب و منحصر به فرد می کند.

بازی های خلاقانه زیادی وجود دارد که توجه نوجوانان و بزرگسالان را به خود جلب می کند. اگر به دنبال بازی هایی هستید که خلاقیت و هوش شما را به چالش بکشد، خواندن بازی های گروهی خلاقانه برای نوجوانان و کودکان را به شما پیشنهاد می کنیم.

بازی های دسته جمعی یکی از جذابیت های مهمانی ها و شب نشینی هاست که فضا را شاد و صمیمی می کند. بازی های زیادی وجود دارد که می توان در خانه و به صورت گروهی انجام داد. در این مقاله تنها به چند نوع بازی دسته جمعی در منزل پرداخته ایم، اگر ایده ای برای بازی های خانوادگی و پیاده روی شبانه در منزل دارید با ما در میان بگذارید.