منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 12 ایده برای بازی های تک نفره در خانه برای کودکان – رایاد

12 ایده برای بازی های تک نفره در خانه برای کودکان – رایاد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
12 ایده برای بازی های تک نفره در خانه برای کودکان - رایاد

یکی از دغدغه های اصلی والدین سرگرمی فرزندان در خانه است. بسیاری از والدین نمی توانند زمان زیادی را صرف بازی با فرزندان خود کنند. به همین دلیل به دنبال انواعی برای کودکان هستند. بازی یک نفره نه تنها کودک را سرگرم می کند، بلکه زمان زیادی را برای والدین فراهم می کند. با ما بمان؛ زیرا می خواهیم در ادامه این یادداشت تعدادی از هیجان انگیزترین بازی های تک نفره را برای بچه های دلبند شما ارائه دهیم.

تا پایان مقاله با تیم آموزش رایاد همراه باشید.

6 بازی مهیج بازی یک نفره دخترانه و پسرانه

بازی هایی که ارائه خواهیم داد، جنسیت خنثی هستند. بچه های شما، چه دختر و چه پسر، می توانند از این بازی ها لذت ببرند و ساعت ها سرگرم شوند. بازی تک نفره برای بچه ها باعث می شود بچه ها احساس تنهایی نکنند و با بازی های هیجان انگیز انرژی خود را آزاد کنند. کافی است ابتدا نحوه بازی را برای کودک توضیح دهید. سپس در فواصل زمانی کوتاه او را بررسی کنید و مطمئن شوید که از بازی یک نفره خود لذت می برد.

1. نقاشی و رنگ آمیزی

رنگرزی و رنگ آمیزی نیازی به تعریف ندارد. اکثر ما از دوران کودکی با این دو مهارت آشنا بوده ایم و از جذابیت آنها آگاه هستیم. وقتی کودک می خواهد نقاشی بکشد، مدت زیادی به این فکر می کند که چه عکس هایی را در قاب خود قرار دهد. از طرفی سعی می کند بین تصاویر ارتباطی بیابد و از طریق آنها داستانی هیجان انگیز خلق کند. این عدد باعث افزایش خلاقیت ذهنی کودکان و تقویت حرکات دست و چشم آنها می شود.

از سوی دیگر، رنگ آمیزی وجود دارد. رنگ آمیزی تصاویر بچه ها را سرگرم می کند و آنها مجبور نیستند گروهی باشند. کودک با رنگ آمیزی مهارت های انگشتان، توجه به جزئیات، به کارگیری نبوغ و خلاقیت خود و توجه به رنگ ها را تقویت می کند. رنگ آمیزی ذهن و افکار کودکان را درگیر می کند و یک سرگرمی هیجان انگیز و بازی تک نفره در خانه برای کودکان به حساب می آید.

بازی نقاشی و رنگ آمیزی تک نفره در خانه برای بچه ها

2. لگو

یکی از بهترین انواع بازی های تک نفره برای کودکان لگو است. این بازی می تواند ساعت ها ذهن کودک را به خود مشغول کند. بچه ها معمولا دوست دارند در بازی هایشان خط داستانی داشته باشند. آنها علاقه مند هستند که بازی از کجا شروع و به پایان می رسد. لگوها این ویژگی را دارند. کودک مشتاق است بفهمد با مهره ها و مهره های به هم ریخته به چه نتیجه ای می رسد و به همین دلیل به این نوع بازی ها علاقه مند است.

3. بازی تعادل

تعادل ممکن است سرگرمی گروهی به نظر برسد، اما همیشه اینطور نیست. برای اینکه کودک مورد علاقه خود را مشغول نگه دارید، می توانید از او بخواهید که این بازی را به تنهایی انجام دهد و اگر توانست تعادل خود را حفظ کند، او را با یک جایزه، مثلا یک بازی گروهی، غافلگیر کنید.
هنگامی که تعادل را به عنوان یک بازی تک نفره برای کودکان ارائه می دهید، می توانید از آهنگ های جذاب نیز برای حفظ روحیه کودک استفاده کنید. همچنین با افزودن قطعات به این بازی می توانید آن را به سرگرمی پر انرژی تبدیل کنید. به عنوان مثال، به جای مسیر مستقیم، از یک مسیر پر پیچ و خم استفاده کنید یا از کودک بخواهید به عقب و جلو حرکت کند.

4. ساخت و ساز

شاید عنوان این بازی برای شما نامشخص باشد، اما باید بدانید که ساخت و ساز یکی از جذاب ترین سرگرمی های کودکان است. وقتی به فرزندتان ساختن را آموزش می دهید، در واقع او را درگیر یک بازی جذاب می کنید. برای ساخت نیازی به تجهیزات پیشرفته یا ابزارهای عجیب و غریب ندارید. اگر فنجان یکبار مصرف یا چوب آب نبات یا کارت بازی دارید، فقط به کودک بگویید چگونه آنها را بچیند.

ساختن ساختمان بدون فروریختن آن یک بازی یک نفره خانگی برای بچه ها است. این سرگرمی همیشه به گروهی از بچه ها نیاز ندارد. از فرزندتان بخواهید با ابزارهایی که در اختیار او گذاشته اید، ساختاری ایجاد کند که حاصل مهارت های او باشد. این بازی تک نفره برای بچه ها هیچ محدودیتی برای پسران و دختران ندارد.

اگر می خواهید فرزندان خود را در خانه سرگرم کنید، کلیک کنید: بازی های پویا و خلاقانه در خانه

بازی خانه سازی تک نفره برای بچه ها

5. بولینگ در خانه

یکی دیگر از جدیدترین و هیجان انگیزترین بازی های تک نفره برای بچه ها بولینگ است. با این بازی، بچه ها تمام تلاش خود را می کنند تا تمام توپ های بولینگ را مطیع دقت و پرتاب خود کنند. به همین دلیل مهارت های حرکتی و دقت و تیزبینی آنها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
بولینگ یکی از هیجان انگیزترین انواع بازی های تک نفره در خانه برای کودکان است. نیازی به انجام این بازی با تجهیزات تخصصی ندارید. می توانید از انواع بطری های آشامیدنی و آب معدنی استفاده کنید و با کشیدن یک خط مستقیم و تهیه توپ، کودک خود را ساعت ها به خود مشغول کنید.

6. بسکتبال داخل سالن

شاید برای سرگرم کردن فرزندتان از بازی های حرکتی کمک بیشتری بخواهید. پیشنهاد ما بسکتبال در خانه است. یک لیگ بسکتبال خانگی برای فرزندتان با یک سبد و یک توپ راه اندازی کنید. از دختر یا پسر خود بخواهید که هر بار از فاصله دورتر توپ را داخل سبد بیندازد و در این رابطه با شعارهای کودکانه برای ادامه بازی آنها را سرگرم کنید.

بسکتبال خانگی می تواند یک بازی تک نفره برای بچه ها باشد و در بین بچه ها نیز بسیار محبوب است. این بازی به خوبی از انرژی کودکان استفاده می کند و پرش، پرتاب و نشانه گیری آنها را بهبود می بخشد.

7. بازی در خانه

لیلی یک بازی نوستالژیک است که پیشنهاد می کنیم آن را به کودک خود نشان دهید. اگر والدین این بازی را در یک محیط بیرونی با خطوط بزرگ تجربه کردند، اکنون بچه ها می توانند آن را در خانه امتحان کنند. لیلا در حفظ تعادل کودک و حرکت هماهنگ چشم ها و پاهای او تاثیر بسزایی دارد. از طرفی می توانید از مدل های آماده استفاده کنید یا از مقوا یا فوم برای ساخت آن استفاده کنید. با کمک این بازی یک نفره سرگرمی هیجان انگیزی برای فرزندان خود در خانه ایجاد خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: ایده بازی تک نفره پسرانه

بازی یک نفره لی لی در خانه برای بچه ها

8. دستگاه حباب ساز

Bubble Maker نمونه ای از یک بازی تک نفره برای بچه ها است که آنها را به وجد می آورد. برای ایجاد حباب کافی است مقداری مایع و آب را با هم مخلوط کنید تا کف و آب مخلوط شود. یک نی به فرزندتان بدهید و از او بخواهید آن را داخل فوم بگذارد و باد کند.

این کار باعث می شود حباب های بزرگ و جذابی ظاهر شود و کودک را تشویق به انجام مجدد این کار کند. این بازی را می توان به صورت تک نفره بازی کرد و بچه ها را ساعت ها سرگرم خواهد کرد.

9. پرتاب توپ پینگ پنگ

بیشتر کودکان دوست دارند بخش زیادی از روز خود را با تحرک و هیجان بگذرانند. پرتاب توپ پینگ پنگ یک بازی هیجان انگیز و لذت بخش است. برای این سرگرمی به چند لیوان و چند توپ پینگ پنگ نیاز دارید. از کودک مشتاق خود بخواهید سعی کند توپ ها را در فنجان ها بیندازد.

اگر فنجان های کوچک و بزرگ را انتخاب کنید یا آنها را در فواصل مختلف قرار دهید، چالش بیشتری برای کودک ایجاد می کنید.
پرتاب توپ به جام را می توان به عنوان یک بازی تک نفره در خانه برای کودکان طراحی کرد. نیازی به جمع آوری گروه همسالان نیست. این بازی کودکانه باعث افزایش دقت کودکان و ایجاد هماهنگی دست و چشم می شود. تنوع بازی با توپ به قدری زیاد است که با توجه به رده سنی بچه ها، بازی با توپ در خانه را می توان به روش های مختلفی انجام داد.

10. ترامپولین

اگر می خواهید انرژی فرزندانتان را به شکل معجزه آسایی تخلیه کنید، به پیشنهاد ما توجه کنید. ترامپولین یک سرگرمی جذاب است که هم بزرگسالان و هم کودکان از آن لذت می برند. به گونه ای که طراحان اسباب بازی به فکر تولید ترامپولین های خانگی برای کودکان افتاده اند و به همین دلیل امروزه والدین می توانند این بازی مهیج را برای کودک دلبند خود تهیه کنند.

ترامپولین بخش زیادی از انرژی کودک را جذب می کند و می تواند او را برای مدت طولانی سرگرم کند. بازی این بازی یک نفره در خانه برای بچه ها هیجان انگیز خواهد بود و مطمئناً دختران و پسران جذب آن می شوند. چرا که پریدن برای کودکان همیشه هیجان انگیز است و به همین دلیل ترامپولین موجی از احساسات خوشایند را برای آنها ارسال خواهد کرد.

بازی Solitaire برای بچه ها

همچنین بخوانید: ایده های بازی تک نفره برای دختران

11. خمیر بازی کنید

یکی دیگر از انواع بازی های تک نفره در خانه برای کودکان استفاده از خمیر است. خمیر بازی یک سرگرمی قدیمی و نوستالژیک است که بسیاری از والدین خاطرات خوبی با آن دارند. از طریق این ماده جادویی، کودک می تواند انواع شکل ها را بسازد و از خلاقیت خود به خوبی استفاده کند. کار با خمیر و ساخت اشکال مختلف به مهارت های دستی کودکان و رشد تخیل آنها کمک می کند.

12. پازل های مختلف

بازی های کودکانه را با معرفی پازل ها کامل می کنیم. پازل هایی مانند بازی بسیار محبوب بازی یک نفره کودکان، مهارت های تفکر و جستجوی کودکان را بهبود می بخشد. در این بازی کودک ذهن خود را درگیر حل مسائل می کند و هوش فضایی و بصری او به مرور رشد می کند. توسعه تفکر سه بعدی و افزایش قدرت تخیل کودکان از دیگر مزایای چیدن پازل است. از سوی دیگر، این پازل هم برای پسران و هم برای دختران مناسب است و آنها را ساعت ها درگیر داستان خاص خود می کند.

از بازی های تک نفره غافل نشوید!

اگر فرزندان شما در خانه تنها هستند، نگران نباشید. 12 بازی یک نفره خانگی را برای بچه ها معرفی کرده ایم تا آنها را سرگرم کنیم. بازی های فوق در تقویت مهارت های حرکتی، ذهنی و تخیلی کودکان موثر است و می تواند ساعت ها آنها را سرگرم کند.