آموزش نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی (قابل اجرا)

آموزش نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی (قابل اجرا)

آموزش دریافت کد مدارک تحصیلی کنکور به شما کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن و بدون تاخیر کد مدارک تحصیلی خود را دریافت کنید.

اصولا برخی از داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور را دارند باید از قبل کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند. این موضوع شرایط و موقعیت های مختلفی را پوشش می دهد. اگر شما هم مجبور به انجام این کار هستید، با ما همراه باشید.

چرا برای شرکت در کنکور نیاز به کد تحصیلی دارید؟

با ورود به سال تحصیلی جدید دانش آموزان پایه دوازدهم خود را برای شرکت در آزمون سراسری 1402 آماده می کنند.

اما با با حذف دروس عمومی از این آزمون، میانگین نمره قبولی دانش آموزان در حوزه های مورد علاقه خود خیلی مهم شد. به همین دلیل ثبت نام کنکور برای بسیاری از داوطلبان به چالش تبدیل شده است.

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون سراسری 1402 باید کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم خود را به همراه داشته باشند. این کد از طریق پنجره واحد خدمات آموزش الکترونیکی می توان آن را به صورت آنلاین دریافت کرد. دانش آموزان با گرفتن کد سوابق تحصیلی به راحتی می توانند ثبت نام کرده و در آزمون شرکت کنند.

اهمیت گرفتن کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم برای دانش آموزان بسیار مهم است. با استفاده از این کد معدل دوازدهم و سوابق تحصیلی دانش آموز به صورت دقیق و بدون خطا در سامانه ثبت می شود. این اطلاعات در ارزیابی عملکرد دانش آموز در آزمون سراسری 1402 بسیار مهم خواهد بود.

ضمنا دانش آموزان با گرفتن کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم به راحتی می توانند برای دوره های بعدی تحصیلی خود اقدام کنند. ثبت نام در دانشگاه ها و آموزش فنی و حرفه ای. به همین دلیل توصیه می شود هر دانش آموز پایه دوازدهم کد کارنامه خود را دریافت کند.

با توجه به اینکه آزمون سراسری 1402 یکی از مهمترین رویدادهای تحصیلی سال است، ثبت نام در آن برای دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است. با دریافت کد سوابق تحصیلی استاندارد دوازدهم، کار آسان می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند با خیالی آسوده در امتحان شرکت کنند و بر درس خواندن خود تمرکز کنند.

تدریس توسط اساتید آگاه و انتقال تجربه و دانش به دانشجویان دو نمونه از ویژگی های یک کلاس با کیفیت است. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

نکاتی برای دریافت کد مرجع تحصیلی کنکور

کلیه دانش آموزان و فارغ التحصیلان نظام جدید (6-3-3) ملزم به شرکت در کنکور سراسری 1402 با کد موفقیت 12 می باشند. این کد 40 درصد تاثیر خاصی در نتیجه کنکور دارد و به همین دلیل بسیار مهم است خوب.

داوطلبان برای دریافت کد آموزشی کلاس 12 باید به پنجره واحد آموزش الکترونیکی به آدرس زیر مراجعه کنند: medu.ir بازدید کنید. در این سامانه با وارد کردن اطلاعات شخصی به راحتی کد سوابق تحصیلی به دست می آید.

برای دریافت کد سوابق تحصیلی، کد رشته دانشجو نیز الزامی است. بنابراین، بسیار مهم است که این کد را وارد کنید. دانش آموزان می توانند با مطالعه مقالات مرتبط با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی منطقه آشنا شوند.

آموزش دریافت کد مدارک تحصیلی کنکور

در حال حاضر یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون سراسری کد قبولی پایه 12 می باشد. بدین منظور دانشجویان باید از سامانه جدید برای جمع آوری اطلاعات و پرونده های تحصیلی داوطلبان استفاده کنند برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود به آدرس dipcode.medu.ir مراجعه کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

با توجه به اینکه درصد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 40 درصد است.دانش آموزان باید مراقب معدل خود باشند و بهتر است قبل از ثبت نام معدل خود را با دقت محاسبه کنند.

برای دریافت کد سوابق تحصیلی، متقاضیان می توانند به وب سایت مای مدیو به نشانی وارد شوند my.medu.ir، ثبت نام کنید و نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت کنید. پس از ورود، با وارد کردن اطلاعات درخواستی، می توانند کد مدارک آموزشی خود را دریافت کنند.

اما دانش آموزان به یاد داشته باشند که کد سوابق تحصیلی تنها یکی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون سراسری است و باید از سایر مدارک به درستی و دقت استفاده کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام آزمون سراسری می توانند به سایت رسمی وزارت آموزش و پرورش به آدرس moe.gov.ir مراجعه کنند.

سوابق تحصیلی چه تاثیری در کنکور دارد؟

مراجع علمی یکی از مهم ترین عوامل در تعیین رتبه داوطلبان در کنکور سراسری می باشد. این سوابق شامل نمرات امتحانات نهایی کتبی دوره عمومی و تخصصی پایه دوازدهم می باشد. با با حذف دروس عمومی از کنکور امسال، توجه به سوابق تحصیلی در این دوره ها بسیار مهم است. بطوریکه نتایج این دوره ها در رتبه داوطلبان آزمون قرار می گیرد.

تاثیر عملکرد پایه دوازدهم در آزمون داوطلبی 1402 بر اساس معدل دوره های تحصیلی عمومی و تخصصی دانش آموزان پایه دوازدهم سنجیده می شود. بنابراین آزمون سراسری تنها بر اساس آزمون کتبی نیست، بلکه تاثیر معدل کنکور را نیز در نظر می گیرد.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 40 درصد قطعی است که نشان از اهمیت فراوان آن در ارزیابی داوطلبان دارد.

وزارت آموزش و پرورش برای تسهیل در دریافت کد سوابق تحصیلی سامانه ای به نام سایت صحت ایجاد کرده است. علاوه بر سایت مای مدیو، در سال های اخیر متقاضیان می توانستند از سامانه دیپ کد و ساحات نیز برای دریافت کد سوابق تحصیلی استفاده کنند.

به داوطلبان توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات آموزشی مرتبط را مطالعه کنند. با توجه به اهمیت سوابق تحصیلی در کنکور، حضور به موقع و صحیح داوطلبان در سامانه های مذکور بسیار ضروری است.

نتیجه

با توجه به نکات و شرایط ذکر شده، در صورت نیاز به دریافت کد سوابق تحصیلی نیز می توانید به راحتی این کار را بصورت آنلاین انجام دهید. آموزش دریافت کد تحصیلی کنکور در این مقاله آورده شده است و با چند کلیک به راحتی انجام می شود.

مشاهده سوابق تحصیلی با کد ملی (قابل اجرا)

مشاهده سوابق تحصیلی با کد ملی امکان پذیر است که برای بسیاری از دانش آموزان جامعه ما ضروری است. مدارک تحصیلی می تواند در هر مرحله از زندگی مفید باشد. از انجام امور اداری و کاری تا ثبت پست های مختلف؛ در بسیاری از این مراحل، ما به حداقل مدارک تحصیلی خود نیاز داریم.

از آنجایی که آموزش در جامعه ما در همه جا از اهمیت بالایی برخوردار است، افراد باید همیشه رزومه ای از فعالیت های دانشگاهی خود داشته باشند.

چه بهتر که این خلاصه ها و توضیحات را در قالب اسناد رسمی داشته باشیم. کلیه مدارک تحصیلی ما مورد تایید وزارت علوم و سایر مراکز رسمی است. به همین دلیل اعتبار زیادی دارند. به همین دلیل است که همیشه داشتن چنین اسنادی بسیار مهم است.

امکان اخذ مدرک تحصیلی با کد ملی

در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت های مربوط به آن درخواست انفرادی، اخذ گواهی تحصیل با کد ملی از طریق سامانه های آنلاین امکان پذیر است. این سامانه ها امکان دریافت و ارسال مدارک آموزشی را به روشی آسان و راحت فراهم می کنند.

برای اخذ مدرک تحصیلی با کد ملی کافی است فرد مورد نظر با سامانه مربوطه تماس گرفته و اطلاعات خود را وارد کند. سپس با ارائه اطلاعات صحیح مدارک به صورت آنلاین دریافت می شود.

این روش اخذ مدرک تحصیلی با کد ملیبه دلیل سادگی و سهولت استفاده، علاقه زیادی را برانگیخت با این روش افراد می توانند بدون مراجعه حضوری مدارک خود را دریافت کنند. همچنین این روش باعث کاهش ترافیک و ازدحام در مراکز اخذ گواهینامه تحصیلی می شود.

که می شود گفت سامانه های آنلاین اخذ مدارک تحصیلی با کد ملی بسیار ساده و راحت هستند، توصیه می شود فردان از این روش استفاده کند.

این روش نه تنها زمان و هزینه را کاهش می دهد، بلکه به حفظ سلامت و سلامت عمومی به دلیل شیوع ویروس کرونا کمک می کند. بنابراین استفاده از سامانه های آنلاین برای اخذ مدارک تحصیلی با کد ملی به عنوان روشی ساده و موثر توصیه می شود.

سامانه مشاهده سوابق تحصیلی با کد ملی

سامانه estelam.msrt.ir یکی از سامانه های بسیار کاربردی و کاربردی برای مشاهده سوابق تحصیلی با کد ملی است.. با توجه به نیاز کاربران، این سامانه امکان بررسی سوابق تحصیلی افراد را فراهم کرده است. با استفاده از این سیستم هر فردی می تواند به راحتی و به سرعت سوابق تحصیلی خود را بررسی کند.

امکانات فراوان ارائه شده در این سیستم به کاربران امکان دسترسی آسان به هر یک را می دهد به مدارک تحصیلی از دیپلم تا کاردانی و فراتر از مدرک لیسانس دسترسی پیدا کنید.

برای دسترسی به این سامانه کافی است کد ملی خود را وارد کرده و سپس رمز عبور خود را وارد کنید تا به سوابق تحصیلی خود دسترسی پیدا کنید.

به لطف سرعت و سهولت استفاده از این سیستم، هر فردی می تواند به راحتی سوابق تحصیلی خود را مشاهده کرده و در صورت نیاز از آن برای مقاصد مختلف استفاده کند. علاوه بر این، این سیستم به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی و به سرعت هر گونه تغییر در سوابق تحصیلی خود را ثبت کنند.

در نتیجه، سامانه estelam.msrt.ir یکی از کاربردی ترین و کاربردی ترین سامانه هایی است که به کاربران امکان دسترسی آسان و سریع به هر مقطع تحصیلی از دیپلم تا کاردانی و بالاتر از لیسانس را می دهد..

با استفاده از این سیستم هر شخصی می تواند به راحتی و به سرعت سوابق تحصیلی خود را بررسی کرده و در صورت نیاز از آن برای مقاصد مختلف استفاده کند.

چه کسانی باید مدارک تحصیلی دیپلم را بررسی کنند؟ برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه شوید تایید سوابق کنکور که باید انجام شود

آموزش مشاهده سوابق تحصیلی با کد ملی

برای دسترسی به اطلاعات مربوط به مدارک تحصیلی باید به سایت estelam.msrt.ir مراجعه کنید. در این سطح برای ورود صحیح باید اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و سپس کد رهگیری را وارد کنید تا وارد سایت شوید دریافت این کد رهگیری همچنین برای درخواست درخواست شغل تحصیلی تامین اجتماعی مورد نیاز است.

برای این منظور لازم است طبق راهنمای زیر مراحل زیر را طی کرده و در نتیجه به سیستم دسترسی پیدا کنید. با انجام این مراحل می توانید اطلاعات مورد نظر خود را به راحتی و با دقت وارد سامانه ادعای صلاحیت تحصیلی و تامین اجتماعی کنید.

بنابراین با دقت و هوشمندی لازم می توانید به راحتی از این سیستم استفاده کرده و به اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشید. به همین دلیل توصیه می شود در انجام این مراحل و دسترسی به سیستم از این طریق دقت و هوشمندی داشته باشید.

با ورود به سیستم نام، نام خانوادگی، شماره همراه، کد کشور و شماره شناسنامه شما در قسمت های مربوطهکد رهگیری را دریافت کنید. پس از این مرحله کد رهگیری به شماره همراه ثبت شده ارسال می شود و می توانید به مرحله دوم استعلام مدرک بروید.

برای رفع این نکته، بخش بررسی استعلام مدرک ممکن است چند روز پس از ثبت اطلاعات ظاهر شود. پس از دریافت کد رهگیری می توانید از صحیح بودن مدرک تحصیلی خود مطمئن شوید.

نحوه ویرایش سوابق تحصیلی با کد ملی

داوطلبانی که مایل به دریافت استعلام مدرک تحصیلی هستند می توانند با ورود به سایت به راحتی این خدمات را دریافت کنند. برای این منظور متقاضیان باید با استفاده از اطلاعات شخصی خود وارد سامانه استعلام مدرک تحصیلی شوند.

سپس با مشاهده کد رهگیری خود می توانند اطلاعات وارد شده و اینکه آیا در اطلاعات وارد شده خطا یا ناهماهنگی وجود دارد، به راحتی با استفاده از گزینه ویرایش اطلاعات فردی، آنها را اصلاح کنید. بدین ترتیب متقاضیان می توانند با اطمینان کامل درخواست های مدرک خود را دریافت کنند.

برای شرکت در کلاس با کیفیت پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

نتیجه

همانطور که مشاهده کردید با چند کلیک ساده می توانید سوابق تحصیلی را با کد ملی دریافت و مشاهده کنید. فقط اطلاعات خواسته شده را به دقت وارد کنید و گواهی خود را فورا دریافت کنید.

تایید سوابق کنکور (sitemy.medu.ir)

کنکور همواره به عنوان یکی از مهم ترین آزمون های سراسری دانش آموزان مطرح بوده است. شرکت در کنکور مستلزم الزامات بسیاری است. به عنوان مثال برخی از متقاضیان برای شرکت در کنکور باید سوابق تحصیلی خود را تایید کنند. جالب اینجاست که افراد در سنین مختلف در کنکور سراسری شرکت می کنند; اما دلیل این امر چیست؟

قطعا گرفتن مدرک علمی در سال های دور و یا حتی شرکت در کنکور برای ورود به رشته ای جدید می تواند یکی از آنها باشد. این دلیل اصلی است. اکنون سازمان سنجش قوانین متفاوتی برای این دسته از افراد دارد تری فکر کرد.

افراد باید اعتبار مطالعات خود را با تأیید سوابق تحصیلی خود نشان دهند. ولی چطور این ممکن است؟ اگر شما هم نیاز به تایید سوابق تحصیلی خود دارید، ادامه این مقاله آموزشی را از دست ندهید.

تایید سوابق کنکور

پس از آزمون سراسری سال 1402 کلیه داوطلبانی که در یکی از رشته های نظری اعم از ریاضی، تجربی و علوم انسانی در سال 1393 و پس از آن مدرک دیپلم گرفته اند و همچنین مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 به بعد دریافت کردندآنها می توانند از وب سایت برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود استفاده کنند.

سوابق تحصیلی از جمله نمرات دوره های دیپلم و پیش دانشگاهی مرتبط با رشته اینها داوطلب هستند. با توجه به اینکه درج دستی نمرات و کاهش خطاهای احتمالی ممکن است در آینده منجر به مشکلاتی شود، سامانه ای برای جمع آوری اطلاعات و مراجع علمی داوطلبان آزمون سراسری و دانشگاهی ایجاد شده است.

این سامانه اطلاعات سوابق تحصیلی دانش آموزان را از طریق وب سایت ها نیز جمع آوری می کند dipcode.medu.ir و my.medu.ir، کدی با عنوان دریافت کد ثبت نام کنکور 1402 در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که به این ترتیب متقاضیان با درج کد در سامانه دانشگاه و آزمون سراسری می توانند به راحتی بدون نگرانی از از دست دادن اطلاعات خود به مراحل بعدی ثبت نام خود در این آزمون و دانشگاه ها ادامه دهند.

چه کسانی باید مدارک تحصیلی دیپلم را بررسی کنند؟

از سال 1998 به بعد همه دانش آموزان تحت سیستم جدید 3-3-6 سال فارغ التحصیلی و دیپلم خود را به پایان رسانده اند اما دانش آموزانی که مدرک خود را در رشته های نظری مانند علوم تجربی، ریاضی، فیزیک و علوم انسانی از سال 1393 به بعد دریافت کرده اند از این قاعده مستثنی هستند.

ضمناً دانشجویان رشته های نظری که از سال 1392 به بعد مدرک پیش دانشگاهی را اخذ کرده اند نیز از این تصمیم مستثنی محسوب می شوند.

ضمناً دانشجویانی که رشته های نظری، فنی و حرفه ای را گذرانده اند و کاردانی های آنان در صورتی که قصد شرکت در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1402 را داشته باشند، می توانند کد دیپلم سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند.

نحوه بررسی سوابق تحصیلی از طریق my.medu.ir

با توجه به انتشار جدید سازمان سنسا، داوطلبان می توانند استفاده کنند کد سوابق تحصیلی خود را در پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش به آدرس my.medu.ir دریافت کنید. این سامانه به دلیل سهولت و سرعت ارائه خدمات به عنوان یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های دریافت کد سوابق تحصیلی شناخته می شود.

برای دریافت کد سوابق تحصیلی ابتدا به سایت پنجره مراجعه کنید به دپارتمان آموزش و پرورش خدمات الکترونیک my.medu.ir مراجعه کنید. سپس نقش را به دانشجو تغییر دهید و ملیت خود را مشخص کنید. سپس کد ملی و شماره سریال 6 رقمی شناسنامه خود را وارد کنید.

پس از ورود به حساب کاربری خود، روی گزینه سوابق تحصیلی در صفحه اصلی کلیک کنید. با این کار می توانید کد سوابق تحصیلی خود را ببینید و در صورت نیاز آن را دریافت کنید. با استفاده از این سامانه دیگر نیازی به مراجعه حضوری به سازمان سنجش نخواهید داشت و می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنید.

نحوه بررسی سوابق تحصیلی از طریق dipcode.medu.ir

برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود از طریق سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی دانشجویان آتی کنکور سراسری باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • به وب سایت دیپ کد به آدرس medu.ir مراجعه کنید.
 • بر روی گزینه “ثبت نام ایران چک دانش” کلیک کنید.
 • کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در صفحه جدید وارد کنید.
 • سپس به صفحه اصلی بازگردید و روی گزینه “ورود” کلیک کنید.
 • نام کاربری و رمز عبوری که از طریق پیامک برای شما ارسال شده است را وارد کنید.
 • پس از ورود پیامی ظاهر می شود، کافیست روی گزینه بستن کلیک کنید.
 • سپس برای دریافت کد سوابق تحصیلی و کارت دانشجویی، رشته های مربوط به مقطع تحصیلی و کد دانشجویی و رشته تحصیلی را وارد کرده و روی نمایش کارت دانشجویی کلیک کنید.
 • نتایج شما نمایش داده خواهد شد. اگر نمرات شما تایید شد، می توانید کد کارنامه خود را دریافت کنید.
 • در صفحه بعد، دانش آموزان باید اطلاعاتی شامل کد دانش آموزی، کد منطقه، کد بخش و تاریخ تولد خود را در قسمت های تعیین شده وارد کنند.
 • سپس بر روی گزینه “تأیید” کلیک کنید.
 • در صورت مغایرت امتیازات می توانید شکایت خود را مطرح نمایید.
 • از طریق گزینه My Applications وضعیت درخواست خود را بررسی کنید.
 • با این روش می توانید به راحتی کد تحصیلی خود را دریافت کرده و از آن برای ورود به دانشگاه ها استفاده کنید.

چه زمانی باید برای بررسی سوابق تحصیلی اقدام کنم؟

با توجه به زمان ثبت نام کنکور تیر 1402 که بین 25 تا 21 فروردین ماه جاری برگزار می شود. داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم که از سال 84 دیپلم خود را دریافت کرده اندمی توانند قبل از ثبت نام در کنکور و پس از اطلاع از آموزشگاه کد سوابق تحصیلی خود را از سایت دیپ کد دریافت کنند.

در صورتی که داوطلب در حال حاضر مشغول به تحصیل است و تاریخ مدرک تحصیلی آنها خرداد 1402 است، در تیرماه به سایت سازمان سنجش مراجعه و نمرات خود را تایید کنند.

همچنین دانش آموزان پایه دوازدهم باید همزمان با ثبت نام کد آموزشی خود را دریافت و در فرم ثبت نام وارد کنند. داوطلبان با ارسال و ثبت درخواست الکترونیکی در سامانه جمع آوری اطلاعات و مرجع تحصیلی، کد سوابق تحصیلی خود را دریافت می کنند و در هنگام ثبت نام این کد را در فرم ثبت نام وارد می کنند.

متقاضیان نظام قدیم علاوه بر مدارک تحصیلی، مدارک تحصیلی آنها باید دارای کد سوابق باشد مدرک پیش دانشگاهی خود را از سایت dipcode.medu.ir بگیرید و وارد کنید. چنانچه در زمان ثبت نام کنکور سرای 1402 موفق به دریافت و وارد نمودن کد دیپلم و مدارک پیش دانشگاهی نشدید، متقاضیان باید با تمدید مهلت ثبت نام کنکور، کد خود را در فرم ثبت نام وارد و ویرایش کنند.

موسسه خواجه نصیر با ارائه کلیه خدمات مربوط به کلاس کنکور با بهترین اساتید و بالاترین کلاس کنکور سال های گذشته از جمله کلاس آزمون حضوری تا کلاس آزمون آنلاین در کنار مشاوره و پشتیبانی به موفقیت شما در کنکور سراسری کمک می کند. پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید کلاس کنکور شستشو

نتیجه

برای تایید سوابق کنکور ابتدا باید شرایط خود را در نظر بگیرید. شرایطی مانند آخرین زمان اخذ دیپلم و نوع نظام جدید و قدیم. سپس می توانید طبق دستورالعمل هایی که ارائه کرده ایم برای تایید درخواست دهید.

بودجه زمین شناسی کنکور 1402 (تکمیلی)

یکی از مواردی که برای مطالعه و سپس شرکت در کنکور بسیار مهم و حیاتی است، بودجه بندی دروس است. به همین دلیل می خواهیم در این مقاله به بررسی بودجه بندی زمین شناسی در کنکور 1402 بپردازیم.

به طور کلی بودجه بندی میزان و تعداد سوالاتی را که از هر فصل از هر درس می آید را نشان می دهد. هر ساله تعداد زیادی دانش آموز رتبه می گیرند و وارد رشته می شوند پزشکی، کنکور تجربی می دهند. به همین دلیل این دوره یکی از پرطرفدارترین و مهم ترین دوره ها محسوب می شود.

رشته تجربی دروس مهم زیادی دارد که هر کدام بودجه متفاوتی دارند. زمین شناسی یکی از دروسی است که جزء دروس تخصصی محسوب می شود و در آزمون تجربی از اهمیت بالایی برخوردار است. در زیر به اهمیت این درس و بودجه بندی رشته زمین شناسی کنکور 1402 می پردازیم.

برای شرکت در کلاس کیفیت در موسسه کیفیت، توصیه می شود وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

اهمیت زمین شناسی

به طور کلی، از امسال برای اولین بار، کنکور در رتبه کنکور ضریب دارد. بنابراین 40 درصد از رتبه شما با معدل نهایی و نمرات کسب شده مشخص می شود. بنابراین در امتحان نهایی درس زمین شناسی باید تمام تلاش خود را برای کسب رتبه عالی انجام دهد.

اما موضوع اصلی که باید به آن پرداخته شود، لغو دروس عمومی است. بهتر است بدانید در آزمون پیش رو فقط دروس تخصصی شامل سوالات خواهد بود.

از طرفی درس زمین شناسی یکی از دروس تخصصی رشته تجربی است. همین مشکل مطالعه این درس را بسیار بیشتر از گذشته اهمیت داده است. به همین دلیل با در نظر گرفتن بودجه زمین شناسی کنکور 1402 باید برای مطالعه دقیق این درس برنامه ریزی کنید.

بودجه بندی کنکور 1402 زمین شناسی

دانستن بودجه بندی زمین شناسی کنکور برای برنامه ریزی دقیق و تخصصی تر و شناسایی و شفاف سازی موضوعات مشکوک و تکراری کنکور برای دانش آموزان بسیار مفید است.

دانستن تعداد سوالات و مباحثی که در زمین شناسی بسیار تست شده است، ما را راهنمایی می کند تا با استفاده از زمان مناسب و اختصاص زمان سفارشی، به تسلط کامل بر فصل ها و مباحث اصلی برسیم.

کنکور زمین شناسی کتاب اختصاصی شماره دو این آخرین درس است. مجموع این دوره کنکور 25 یک سوال زمان می رسد 20 دقایق هدفش پاسخگویی به این است. همچنین طبق این آمار، حل هر تست 48 ثانیه زمان می برد.

ساده ترین فصل های امتحان زمین شناسی

فصل اول، یکی از پرکاربردترین دروس زمین شناسی و- طراحان سؤال در این بخش بیش از هر چیز به ویژگی های جغرافیایی و جزئیات مربوطه می پردازند و بیشتر به تشریح نقاط محلی و ویژگی های جغرافیایی می پردازند. طراحان سوال در این بخش بیشتر به تحلیل و تشریح مفاهیم و نکات محلی می پردازند.

فصل اول نیز از قسمت های مهم زمین شناسی در کنکور و در این فصل سعی کنید به فرم های آن توجه کنید. تمام مسائل این فصل را می توان با استفاده از نقشه ها و نقاط مورد علاقه مرتبط با ویژگی های جغرافیایی حل کرد.

به راحتی می توانید به این موضوعات مسلط شوید. فقط باید آنقدر تمرین کنید تا بتوانید به راحتی آن را حل کنید. جعبه های آبی نیز یکی از مهم ترین منابع درس زمین شناسی هستند و باید به آن ها توجه کافی داشته باشید.

بهترین روش مطالعه زمین شناسی در کنکور 1402

با توجه به بودجه بندی زمین شناسی آزمون تجربی، یکی از مهم ترین نکات کتاب زمین شناسی در آزمون کارشناسی، توجه به تصاویر و نکات مهم است.

با در نظر گرفتن موضوعات و نکات مهمی که به شما کمک می کند به بهترین نحو در آن تسلط پیدا کنید، باید سعی کنید تسلط لازم را بر آن داشته باشید. این عناصر از جمله کانی های زمین شناسی هستند که معمولاً در بررسی های تجربی در نظر گرفته می شوند.

یادداشت برداری و جمع بندی دروس علاوه بر حل مشکلاتی که معمولا دانش آموزان در درک مطالب و نحوه مطالعه آن به روش خلاصه امتحانی دارند می تواند به شما در درک خوب مطالب کمک کند.

برای قبولی در رشته هایی که زمین شناسی در آنها تاثیرگذار است درصد افزایش در این آموزش می تواند این به بهبود رتبه نهایی شما کمک زیادی می کند. پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه شوید آموزش کنکور زمین شناسی که باید انجام شود

آزمون ورودی مدرسه زمین شناسی مدرسه خواجه نصیر

مدرسه خواجه نصیر یکی از این مدارس است بزرگترین و پرطرفدارترین مدارس کنکور زمین شناسی با آموزش نکات ضروری امتحانی، کارشناسان مجرب و بهترین اساتید، بهترین روش های تدریس و بودجه بندی دقیق درس زمین شناسی کنکور 1402 را ارائه می دهد.

در این مدرسه با توجه به نیاز هر دانش آموز، در نظر گرفته شده است که دانشجویان این کلاس بتوانند سرفصل های درسی را یاد بگیرند و درک کنند می دهد

علاوه بر این، این مدرسه به دانش آموزان اجازه می دهد تا نقاط ضعف خود را شناسایی و آنها را اصلاح کنند. در این مدرسه دانش آموزان با ارائه تمرینات و مشاوره شخصی همراه با آموزش روزانه خود را برای کنکور زمین شناسی آماده می کنند.

نتیجه

دانستن نحوه بودجه بندی برای هر یک از دروس آزمون تجربی به شما در برنامه ریزی هر چه بهتر کمک می کند. بنابراین در این مقاله به بودجه ریزی زمین شناسی کنکور 1402 پرداخته ایم.

دوره آنلاین ریاضی برای آزمون داوطلبی (5 ویژگی مهم)

کلاس ریاضی آنلاین کنکور می تواند به بسیاری از دانش آموزان کمک کند تا برای امتحان آماده شوند. به خصوص دانش آموزانی که نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت کنند.

در واقع امروزه با رشدی که در بستر فناوری رخ داده است، افراد توانسته اند از این بستر به عنوان یک روش آموزشی عالی استفاده کنند. درس ریاضی برای همه رشته های کنکور بسیار مهم است. به این منظور دانشجویان باید به این درس در کنار تمامی دروس تخصصی دیگر توجه ویژه ای داشته باشند.

فرقی نمی کند که دانشجوی ریاضی، فیزیک، تجربی یا حتی انسانی باشید، در هر صورت باید این درس را جدی بگیرید تا رتبه خود را کسب کنید و در رشته مورد علاقه خود شرکت کنید. کلاس ریاضی کنکور آنلاین می تواند آمادگی بیشتر گام بزرگی است. اما کدام کلاس آنلاین PGCE ممکن است برای شما مناسب باشد؟ کلاس آنلاین چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ویژگی های کلاس امتحان آنلاین ریاضی

دوره آنلاین ریاضی برای کنکور، یکی از بهترین روش های آموزشی برای دانش آموزان است که دارای ویژگی های زیادی مانند تسلط بر معلم ریاضی در بستر آنلاین، استفاده از بهترین بسترهای آنلاین برای آموزش، تسلط بر برقراری ارتباط با دانش آموزان از طریق فضای آنلاین، نظارت بر رشد دانش آموزان در بستر آنلاین و آموزش متمرکز نکات امتحانی ریاضی می باشد.

اولین ویژگی کلاس ریاضی آنلاین کنکور، تسلط معلم ریاضی آنلاین است. مربیان کلاس ریاضی آنلاین کنکور با استفاده از تجربه و تخصص خود توانایی بالایی در آموزش آنلاین ریاضی به دانش آموزان دارند. این ویژگی باعث می شود دانش آموزان با اعتماد به نفس بیشتری به کلاس امتحان ریاضی آنلاین نزدیک شوند و آموزش بهتری دریافت کنند.

یکی دیگر از ویژگی های کلاس کنکور آنلاین ریاضی، استفاده از بهترین پلتفرم های آموزش آنلاین. به لطف پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از امکانات آموزش آنلاین در دسترس قرار گرفته است.

کلاس آنلاین ریاضی کنکور با استفاده از بهترین پلتفرم های آنلاین به دانش آموزان این امکان را می دهد که درس های خود را به راحتی و با کیفیت بالا بیاموزند.

یکی دیگر از ویژگی های کلاس کنکور آنلاین ریاضی، تسلط در برقراری ارتباط با دانش آموزان از طریق فضای آنلاین. در این روش آموزشی دانش آموزان با استفاده از اینترنت و دستگاه های هوشمند به کلاس آنلاین دسترسی پیدا می کنند و می توانند با معلمان و سایر دانش آموزان ارتباط برقرار کنند.

این ویژگی به دانش آموزان این امکان را می دهد که به راحتی و به سرعت سوالات خود را از معلمان بپرسند و به سوالات دیگر دانش آموزان پاسخ دهند.

ویژگی بعدی کلاس کنکور آنلاین ریاضی، رشد دانش آموزان را به صورت آنلاین پیگیری کنید. کلاس امتحان آنلاین ریاضی با استفاده از ابزارهای مختلف می تواند پیشرفت دانش آموزان را به صورت آنلاین رصد کرده و به آنها در کسب بهترین نتایج در امتحان ریاضی کمک کند.

آخرین ویژگی کلاس کنکور ریاضی آنلاین نکاتی برای آموزش امتحان ریاضی و- دبیران دوره کنکور آنلاین ریاضی با تجربه و تخصص خود نکات کلیدی کنکور ریاضی را به دانش آموزان آموزش می دهند. این ویژگی به دانش آموزان اجازه می دهد تا بهترین نتایج را در امتحان ریاضی کسب کنند.

خلاصه کلاس امتحان آنلاین ریاضیبا چندین ویژگی از جمله تسلط بر معلم ریاضی در بستر آنلاین، استفاده از بهترین بسترهای تدریس آنلاین، تسلط بر ارتباط با دانش آموزان از طریق فضای آنلاین، نظارت بر رشد دانش آموزان این بهترین روش تدریس برای دانش آموزان در بستر آنلاین و نکات آموزشی برای امتحان ریاضی است.

برای مشاهده بودجه بندی ریاضی کونوار وارد صفحه شوید بودجه بندی امتحان ریاضی تا بتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

آیا کلاس ریاضی آنلاین کنکور کیفیت کلاس حضوری را دارد؟

کیفیت کلاس آنلاین ریاضی GCSE و کلاس حضوری به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین عامل تجربه و تخصص معلمان است. اگر معلمان کلاس آنلاین کنکور ریاضی توانایی بالایی در آموزش آنلاین ریاضی به دانش آموزان داشته باشند، کیفیت کلاس آنلاین نیز بسیار بالا خواهد بود.

علاوه بر این، سطح تجربه و تخصص نهاد کنکور نیز بر کیفیت کلاس آنلاین تأثیرگذار است.

دومین عامل سطح تحصیلات دانش آموزان است. اگر دانش آموزان درس های خود را جدی و با تمرکز مطالعه کنند، برایشان فرقی نمی کند که در کلاس حضوری یا آنلاین شرکت کرده باشند. اما اگر دانش آموزان روی درس های خود تمرکز نکنند و به اندازه کافی مطالعه نکنند، هیچ کلاسی به آنها کمک نمی کند.

عامل سوم استفاده از بهترین پلتفرم های آموزش آنلاین است. با استفاده از بهترین بسترهای آنلاین، دانش آموزان درس های خود را به راحتی و با کیفیت بالا یاد می گیرند. اگر موسسه کنکور از بهترین بسترهای آنلاین استفاده کند، کیفیت کلاس آنلاین بسیار بالاتر خواهد بود.

با توجه به مطالب فوق می توان گفت کلاس ریاضی آنلاین کنکور می تواند از کیفیت بالایی برخوردار باشد. البته ممکن است حضور دانش آموزان در کلاس حضوری تجربه بهتری باشد. اما اگر کلاس آنلاین با توجه به فاکتورهای ذکر شده از کیفیت بالایی برخوردار باشد و متناسب با نیاز دانش آموزان باشد، می تواند جایگزین مناسبی برای کلاس حضوری باشد.

اهمیت ریاضی در کنکور

ریاضیات به عنوان یکی از مهمترین دروس کنکور دانش آموزان زیادی را به خود جذب می کند. این درس در کنکور در رشته های مختلف تاثیر بسزایی دارد و نمره بالا در این درس می تواند در کسب رتبه بالا و ورود به دانشگاه های معتبر موثر باشد.

اهمیت کلاس های ریاضی در کنکور به دلیل به عنوان موضوعات اصلی در رشته های مختلف و- مثلاً در علوم تجربی، مباحث ریاضی شامل حساب دیفرانسیل و انتگرال، آمار و احتمال، هندسه تحلیلی و جبر خطی است.

در ریاضیات، مباحث ریاضی شامل هندسه، جبر، آمار و احتمال، نظریه اعداد و غیره است. و- در رشته های فنی و مهندسی، مباحث ریاضی شامل مهندسی ریاضی، روش های عددی، آمار و احتمال، هندسه و … می باشد.

علاوه بر این درس ریاضی به دلیل محاسبات پیچیده و استدلال های منطقی به کار رفته در آن به تقویت مهارت تفکر منطقی و تحلیلی دانش آموزان کمک می کند.

آموزش به روش های جدید یکی از ویژگی های کلاس کیفیت است. برای شرکت در کلاس با کیفیت بالا کلاس کنکور که باید انجام شود

همچنین توانایی حل مسائل ریاضی و استفاده از روش های مناسب برای حل آنها از مهارت های مهمی است که در زندگی روزمره و حرفه ای دانش آموزان مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اینکه درس ریاضی تاثیر بالایی در کنکور دارد دانش آموزان از این درس غافل نشوند و آن را جدی مطالعه کنند. برای کسب نمره بالا در این درس، دانشجویان باید به یادگیری مباحث اصلی آن توجه کرده و تمرین و حل مسائل را انجام دهند. علاوه بر این، شرکت در درس‌های ریاضی حضوری یا آنلاین می‌تواند به دانش‌آموزان در یادگیری این درس کمک کند.

در نهایت با توجه به اهمیت درس ریاضی در کنکور و تاثیر آن در کسب رتبه بالا و ورود به دانشگاه های معتبر، دانشجویان باید به مطالعه جدی این درس و تمرین بیشتر در آن توجه داشته باشند.

نتیجه

اگر شرایط شرکت در کنکور حضوری را ندارید، اصلا از شرکت در کلاس های آنلاین غافل نشوید. به خصوص اگر می خواهید رتبه خود را در آزمون کسب کنید. پیشنهاد می کنیم برای آمادگی هر چه بیشتر و کسب رتبه خوب در کنکور در کلاس آنلاین ریاضی شرکت کنید.

چگونه کارت ورود به جلسه را دریافت کنیم؟

برای اینکه بتوانید در آزمون سراسری شرکت کنید، اولین چیزی که نیاز دارید کارت ورود به جلسه آزمون است. بدون کارت ورود به جلسه تحت هیچ شرایطی نمی توانید در آزمون حاضر شوید و تمام تلاش شما بی نتیجه خواهد بود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه دریافت کارت ورود به جلسه بیشتر آشنا شوید.

راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور

پس از اعلام زمان دریافت کارت ورود به جلسه از سوی سازمان سنجش، داوطلبان باید در زمان تعیین شده به سایت مراجعه کنند. تنها راه دریافت کارت ورود به جلسه در سایت سازمان سنجش می باشد به هیچ مرجع دیگری در این مورد نمی توان اعتماد کرد. در زیر می توانید 5 مرحله ای که برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری باید انجام دهید را مشاهده کنید:

 1. در نوار آدرس مرورگر آدرس سایت Sanjesh.org را وارد کرده و وارد سایت شوید.
 2. از بین آزمون های موجود، کنکور سراسری را انتخاب کنید. حال بر روی لینک مربوط به دریافت کارت ملاقات کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید.
 3. رمز عبوری که هنگام ثبت نام تعیین کرده اید به همراه کد ملی خود را در قسمت های نشان داده شده وارد کنید.
 4. اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه را به دقت بررسی کنید و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهید. اگر اطلاعات وارد شده مشکلی نداشت آن را تایید کنید.
 5. اکنون کارت شما آماده دانلود و چاپ است.

پس از ثبت نام، اولین قدم این است که سایت سنجش و اطلاعیه های آن را نزدیک به وقت کنکور بررسی کنید تا کارت ورود به جلسه کنکور را به موقع دریافت کنید تا عقب نمانید. پس از تعیین تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، می توانید وارد سایت سنجش به نشانی sanjesh.org شده و نسبت به دریافت و پرینت کارت ورود به جلسه اقدام نمایید. معمولا تاریخی که برای دریافت کارت اعلام می شود دو تا سه روز تا تاریخ امتحان فرصت هست.

بیشتر بخوانید: آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه آزمون سراسری

هنگامی که در روز امتحان به محل برگزاری امتحان می رسید، برای دریافت مجوز ورود به حوزه امتحانی، به دو مدرک مهم نیاز دارید: اول. کارت ورود به جلسه آزمون ورودی و دیگری کارت شناسایی است که هویت شما را با توجه به اطلاعات کارت احراز هویت می کند. سازمان سنجش همه ساله تنها چند روز قبل از برگزاری آزمون در سایت خود اعلام می کند که زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون در این سایت بارگذاری و موجود است.

متقاضیان می توانند از اطلاعات ارائه شده در هنگام ثبت نام استفاده کنند شماره پیگیری، شماره مزایده و … وارد شوید و هماهنگی های لازم را برای اخذ و سپس پرینت کارت ورود به جلسه انجام دهید. در کارت قرار ملاقات، اطلاعات مهم بسیاری از جمله: مشخصات هویتی و شخصی، عکس، منطقه، زمان آزمون، حوزه و محل برگزاری آزمون، شماره داوطلبی، سهمیه داوطلبان، زبان خارجی، مذهب و … وجود دارد. نوع معلولیت درج خواهد شد.

بیشتر بخوانید: Passcard Password

نتیجه

کارت ورود به جلسه آزمون ورودی حضور در حوزه امتحانی یکی از ضروریات محسوب می شود. هر ساله چند روز مانده به شروع کنکور، کارت ورود به جلسه در سایت سنجش بارگذاری می شود و داوطلبان می توانند به راحتی با وارد کردن رمز و کد ملی کارت ورود به جلسه خود را چاپ کنند.

آخرین مهلت دریافت کارت کنکور

مهم ترین مدرکی که برای حضور در کنکور نیاز دارید، صرف نظر از نوع کنکوری که در آن شرکت خواهید کرد، قطعا کارت ورود به جلسه است. برای دریافت کارت ورود به جلسه، مهلتی از سوی سازمان سنجش تعیین می شود و داوطلبان می توانند به سایت آن سازمان مراجعه و در مدت زمان تعیین شده کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

رایج ترین سوالی که این روزها در بین داوطلبان آزمون نمونه دولتی مطرح می شود این است که آخرین مهلت دریافت کارت کنکور انتخابات سراسری 1402 در تیرماه چه زمانی است؟ اگر شما یکی از شرکت کنندگانی هستید که این سوال را دارید، با ما همراه باشید تا در مورد آخرین تاریخی که می توانید کارت پذیرش خود را دریافت کنید، اطلاعات کسب کنید.

اعلام مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور

کنکور سراسری امسال یعنی 1402 بر اساس بخشنامه های ابلاغی سازمان سنجش در تیرماه برگزار می شود. این آزمون برای کلیه رشته های تئوری اعم از علوم تجربی، فیزیک و ریاضی به همراه دو رشته زبان و هنر در روزهای پنجشنبه و جمعه 23 و 24 تیرماه برگزار می شود.

در حال حاضر طبق آخرین پیام منتشر شده از سوی سازمان سانسه در مورد دومی آخرین مهلت دریافت کارت کنکور امکان اخذ کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از یکشنبه 11 جولای امسال در دسترس است. داوطلبان گرامی می توانند به سایت Sanjesh.org مراجعه و در بین پیام های اعلام شده عبارت “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون 1402” را جستجو کنند. برای هر آزمونی که در آن ثبت نام کرده اید، کارت ورود به جلسه جداگانه صادر می شود. به عنوان مثال داوطلبی که در کنکور سراسری 1402 در رشته های ریاضی، فیزیک، زبان و هنر ثبت نام کرده باشد دارای 3 کارت ورود به جلسه مجزا خواهد بود.

نکته قابل توجه این است که آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبی برای مرحله اول تیرماه و برای مرحله دوم که در دی ماه برگزار می شود می باشد. 13 جولای امسال است و این زمان تمدید نخواهد شد.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

دو مورد از مهم ترین مدارکی که باید به عنوان داوطلب کنکور سراسری همراه داشته باشید عبارتند از:

 • کارت ورود به جلسه آزمون
 • کارت شناسایی معتبر مثلا کارت ملی

پیشنهاد کاربر: چگونه برای آزمون ورودی کارت ورود به جلسه دریافت کنیم؟

داوطلبی که هیچ یک از این مدارک را به همراه نداشته باشد از ورود به آزمون ورودی محروم می شود و حتی در آزمون نیز پذیرفته نمی شود. همچنین در صورتی که داوطلب کنکور سراسری کارت ورود به جلسه خود را در مهلت تعیین شده به عنوان آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه دریافت نکند، علاوه بر عدم حضور در جلسه آزمون، امکان هرگونه ویرایش اطلاعات و او نیز از تصحیح آنها محروم است.

رمز عبور کارت دسترسی [راهنمای دریافت یا بازیابی]

کلیه داوطلبانی که قصد حضور در آزمون را دارند باید نسبت به دریافت رمز کارت ورود به جلسه اقدامات لازم را انجام دهند. فرقی نمی کند داوطلب کنکور سراسری باشید یا ارشد یا دکتری، در همه موارد دسترسی به قسمت های مختلف سایت سنجش چیزی جز رمز عبور یکسان نیست. با استفاده از این رمز عبور می توانید پروفایل خود را وارد کرده و سپس کارت قرار ملاقات خود را مشاهده کرده و آن را پرینت بگیرید یا هر اطلاعاتی را که نیاز دارید بازیابی کنید. گاهی اوقات پیش می آید که رمز عبور خود را فراموش می کنید و نمی دانید در این شرایط چه کاری انجام دهید. با ما همراه باشید تا نحوه بازنشانی رمز عبور کارت پذیرش را بیاموزیم.

رمز عبور کارت دسترسی

سایت سانسه مانند بسیاری از سایت ها دارای میزی برای داوطلبان و افرادی است که در این سایت ثبت نام می کنند. این میز دارای رمز عبور است و به اطمینان از امنیت تمام اطلاعات داوطلبان ثبت شده در این سایت کمک می کند. علاوه بر این، این رمز عبور از سوء استفاده احتمالی جلوگیری می کند و کمک می کند که هیچکس نتواند اطلاعات داوطلبانی را که ثبت نام کرده اند دستکاری کند.

عموماً برای هر یک از آزمون های برگزار شده توسط سازمان سنجش یک سامانه جامع ثبت نام وجود دارد. هر فردی که داوطلب شرکت در یکی از این آزمون ها می شود باید برای سیستم مورد نظر نام کاربری و رمز عبور تعریف کند. پس از فرا رسیدن زمان ثبت نام آزمون مورد نظر داوطلب، به راحتی می تواند با استفاده از این نام کاربری و رمز عبور ثبت نام خود را تایید و نهایی کند.

اکنون شرایطی وجود دارد که به دلایلی رمز عبور خود را ندارید. برای رفع این مشکل سازمان سنجش تدابیر خاصی اندیشیده است. سیستمی به نام سیستم پاسخگویی ایجاد شد. در صورت اعتراض به نتایج آزمون، بازیابی شماره فایل و کد پیگیری و … و در صورت نیاز به بازیابی رمز عبوری که در هنگام ثبت نام تعریف کرده اید، می توانید از این سامانه استفاده کنید.

پیشنهادی کاربران: راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور

چگونه رمز وب سایت سازمان را دریافت کنیم؟

به عنوان یک داوطلب کنکور، دانستن نحوه دریافت رمز کارت کنکور مهم است. هر متقاضی باید رمز عبور خود را در فرم های عضویت مرتبط با سامانه ثبت نام قرار داده و آن را به عنوان رمز عبور محرمانه نزد خود نگه دارد. تمامی اقدامات مربوط به ثبت نام، از فرآیند ثبت نام گرفته تا ویرایش اطلاعات و غیره، با استفاده از این رمز عبور انجام خواهد شد. پس بدیهی است که داشتن این رمز عبور مهم و ضروری است.

برای دریافت رمز ابتدا وارد سایت شوید. سپس آزمونی را که می خواهید شرکت کنید انتخاب کنید. شما قبلاً وارد سامانه ثبت نام آزمون شده اید. زیر دکمه آبی “ورود”، کتیبه “هنوز ثبت نام نکرده اید؟” “ثبت نام” را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کرده و فرم مورد نظر را پر کنید. نکته مهمی که در انتخاب رمز عبور باید به آن توجه کنید، قدرت و امنیت رمز عبور است: رمز عبور باید دارای حروف بزرگ و کوچک، اعداد و علامت خاصی مانند ستاره، علامت دلار و … باشد. همچنین رمز عبور باید به زبان انگلیسی باشد. در نهایت گزینه «عضویت» را انتخاب کرده و ثبت نام شما در این سامانه جامع نهایی می شود. اکنون که رمز کارت ورود به جلسه آزمون را دارید، به راحتی می توانید وارد شوید.

بازیابی رمز وب سایت سازمان سانسه

گاهی اوقات اتفاق می افتد که رمز عبور خود را فراموش کرده یا گم می کنید. در این صورت باید مراحل طراحی شده برای بازیابی رمز عبور را طی کرده و در نهایت رمز عبور جدید را انتخاب کنید. برای بازنشانی رمز عبور ابتدا باید وارد سامانه ثبت نام شوید. سپس به دنبال گزینه “من ثبت نام کرده ام اما رمز عبور خود را فراموش کرده ام” بگردید که قطعا یافتن آن کار سختی نیست. برای بازنشانی رمز عبور دو راه وجود دارد: اول با استفاده از کد ملی یا کد جهانی و دیگری با استفاده از شماره تلفن همراهی که با آن ثبت نام کرده اید. به طور معمول، یک کد شش رقمی برای فرد ارسال می شود و می تواند یک رمز عبور جدید برای میز خود در سیستم ثبت نام تعیین کند.

همچنین می توانید رمز عبور خود را با استفاده از سیستم پاسخگویی در وب سایت سازمان بازنشانی کنید. این کار با استفاده از کد کشور یا ایمیلی که هنگام پر کردن فرم از شما گرفته شده است انجام می شود. در تمامی این روش ها باید شماره تلفن همراهی که متقاضی با آن ثبت نام کرده است موجود باشد. زیرا هر لینک، کد یا رمز عبوری که بخواهند برایش ارسال شود برای او ارسال می شود.

کنکور کارشناسی ارشد کلاس زبان انگلیسی (کیفت).

کلاس کنکور کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی امروزه یکی از نیازهای اصلی افرادی است که می خواهند در آزمون کارشناسی ارشد حاضر شوند. آموزش زبان انگلیسی به عنوان یکی از مهم ترین نیازهای روزانه هر فرد همواره مورد توجه ویژه بوده است. به همین دلیل بسیاری از افراد برای بالا بردن دانش خود در این زمینه به دنبال دوره هایی برای مطالعه زبان انگلیسی برای آزمون کارشناسی ارشد هستند.

در این کلاس ها با توجه به سطح دانش و نیاز هر فرد مطالب گسترده و جامعی در زمینه یادگیری زبان انگلیسی ارائه می کنند. با شرکت در این کلاس ها می توانید کاملا ساختار زبان، گرامر، واژگان و مهارت های گفتاری و نوشتاری انگلیسی مهارت های خود را در این زمینه بشناسید و ارتقا دهید.

در این مقاله به جزئیات و مزایای شرکت در کلاس های کنکور کارشناسی ارشد زبان انگلیسی می پردازیم.

آیا از حذفیات کنکور تیر 1402 خبر دارید؟؟ برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه شوید معافیت های امتحانی 1402 که باید انجام شود

اهمیت درس زبان در کنکور کارشناسی ارشد چقدر است؟

درس زبان در کنکور کارشناسی ارشد بسیار مهم و حیاتی است. با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی برای پذیرش دانشجو در این آزمون نمره بالایی به زبان انگلیسی می دهند، یادگیری زبان انگلیسی برای شرکت کنندگان در این آزمون بسیار مهم است. ضمناً در صورتی که متقاضی قصد مهاجرت به دانشگاه های خارج از کشور را داشته باشد، داشتن سطح بالای زبان انگلیسی الزامی است.

در آزمون کارشناسی ارشد نیز دانش آموزان باید مهارت های گفتاری، نوشتاری و خواندنی خوبی داشته باشند. اگر دانش آموز نتواند به خوبی به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کند، نمی تواند به سوالات آزمون پاسخ دهد و این می تواند برای او مشکل ساز شود.

به همین دلیل یادگیری زبان انگلیسی برای شرکت کنندگان در آزمون داوطلبی بسیار مهم است و می تواند به کسب نتایج بهتر در آزمون کمک کند. لازم به ذکر است رشته زبان آزمون داوطلبی هر رشته دارای بودجه و ضریب خاصی می باشد.

به عنوان مثال اگر می خواهید در کنکور کارشناسی ارشد در یکی از رشته های زبان شرکت کنید، حتما باید روی شرکت در کنکور زبان انگلیسی تمرکز کنید.

برنامه ریزی دقیق و عملی انجام دهید یکی از ویژگی های کلاس امتحانی داوطلب کیفیت است. پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

بهترین معلمان کلاس برای آزمون زبان ارشد

کلاس کنکور زبان ارشد یکی از مهمترین کلاس هایی است که دانش آموزان برای شرکت در کنکور باید در آن شرکت کنند. در این کلاس ها اساتید مجرب و مجرب بهترین راه حل سوالات آزمون ارشد زبان را به دانش آموزان آموزش می دهند. در زیر شما را با چند نفر از اساتید برتر کلاس آزمون زبان ارشد آشنا می کنیم.

پرنی هیراپتیان: او یکی از بهترین معلمان زبان ارشد است و توانسته با روش خود دانش آموزان را به کسب نمرات بالا در آزمون ارشد تشویق کند. با استفاده از تکنیک های جدید و ابتکاری، دانش آموزان را به یادگیری زبان در قالب سوالات امتحانی راهنمایی می کند.

محسن گلمی: او یکی از معروف ترین مدرسان کنکور ارشد زبان است که به بسیاری از دانش آموزان کمک کرده تا در کنکور ارشد نمرات بالایی کسب کنند. او با روش خود دانش آموزان را در آزمون زبان کنکور به نتایج بالایی می رساند.

سحر حسن پور: او استادی خلاق و ماهر است که با تجربه فراوان توانسته دانش آموزان زیادی را برای کسب نتایج بالا در آزمون زبان کنکور ترغیب کند. با استفاده از روش های جدید و بدیع، دانش آموزان را به یادگیری زبان در قالب سوالات امتحانی راهنمایی می کند.

سمیرا صفری: وی استاد با استعداد و با تجربه ای است که با تجربه فراوان به بسیاری از دانش آموزان کمک کرده تا در آزمون زبان کنکور به نتایج بالایی دست یابند. او با روش خود دانش آموزان را در آزمون زبان کنکور به نتایج بالایی می رساند.

در نهایت باید گفت که هر کدام از این معلمان با روش های خاص خود توانستند دانش آموزان را به کسب نتایج بالا در آزمون زبان کنکور تشویق کنند. بهترین راه برای انتخاب معلم مناسب این است که با او ملاقات کنید و روش تدریس او را امتحان کنید.

چه چیزهایی موفقیت در کنکور و دوره زبان را تضمین می کند؟

برای اطمینان از موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و رشته زبان، باید به مواردی مانند مطالعه نمرات کنکور درس زبان، مطالعه گرامر زبان و درس زبان توجه کنید.

اولین چیزی که موفقیت در دوره زبان را تضمین می کند، آزمون کارشناسی ارشد است. نکات مطالعه برای درس زبان و- برای این منظور داوطلبان می بایست منابع مختلفی را که شامل کتاب های درسی، منابع آموزشی و بروشور می باشد، به دقت مطالعه نمایند.

لازم به یادآوری است که کنکور رشته زبان شامل مباحث مختلفی می باشد که شامل گرامر، واژگان، خواندن و نوشتن بودن بنابراین داوطلبان باید به خاطر داشته باشند که برای اطمینان از موفقیت در این دوره به تمام این نکات توجه کنند.

مورد دوم اطمینان از موفقیت در دوره زبان آزمون کارشناسی ارشد است. مطالعه گرامر زبان و. دستور زبان انگلیسی شامل مفاهیمی است که شامل زمان، اسم، صفت و افعال می شود. برای اطمینان از موفقیت در این دوره، داوطلبان باید این مباحث را به دقت یاد بگیرند و سعی کنند آنها را به خوبی یاد بگیرند.

سوم اطمینان از موفقیت در دوره زبان آزمون کارشناسی ارشد. ترجمه و- برای اطمینان از موفقیت در این درس، داوطلبان باید ترجمه کلمات و جملات را با دقت یاد بگیرند. باید به خاطر داشت که ترجمه یکی از مهارت های اساسی در زبان انگلیسی محسوب می شود و باید آن را به خوبی یاد بگیریم.

بنابراین مطالعه نکات کنکور دوره زبان، یادگیری گرامر زبان و گرامر از موارد حیاتی برای تضمین موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و درس زبان است. ما باید این موارد را با دقت یاد بگیریم تا بتوانیم در این درس به خوبی عمل کنیم.

نتیجه

در آزمون داوطلبی کارشناسی ارشد، دروس تخصصی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. بنابراین توصیه می شود در بین این دوره ها به درس زبان نیز توجه ویژه ای شود.

هزینه کلاس کنکور فیزیک ( بهترین کلاس کنکور )

هزینه کلاس امتحان فیزیک یکی از موارد مهمی است که هر دانش آموز قبل از ثبت نام در کلاس می خواهد بداند. درس فیزیک برای هر حوزه ای از کنکور بسیار مهم است. به همین دلیل نمی توان این دوره را دست کم گرفت و در کلاس های کنکور آن شرکت نکرد.

فیزیک یکی از دروس تخصصی ریاضیات است. آنها همچنین از اهمیت این درس در مقایسه با دانشجویان دیگر رشته ها آگاه هستند.

بنابراین با شرکت در کلاس های رقابتی این دوره می توانید هرچه بهتر خود را برای حضور در آزمون رقابتی آماده کنید. اما هزینه ساعت امتحان فیزیک به معیارهای مختلفی بستگی دارد. اگر می خواهید اهمیت شرکت در درس امتحان فیزیک و همچنین اهمیت این درس امتحانی را بدانید، با ما همراه باشید.

آموزش از اساتید آگاه یکی از ویژگی های یک کنکور خوب در دسترس بودن اساتید مجرب است. پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

قیمت ساعت امتحان فیزیک به چه چیزی بستگی دارد؟

کلاس کنکور فیزیک یکی از مهم ترین راه هایی است که داوطلبان می توانند برای آمادگی در این آزمون به آن مراجعه کنند. هزینه دوره کنکور فیزیک بسته به عوامل مختلفی می تواند متفاوت باشد. این موارد شامل حضوری یا آنلاین بودن کلاس، تجربه و کیفیت استاد، مباحث تدریس شده، ذکر نکات امتحانی و کلاس های تست زنی می باشد.

در صورت حضور کلاس، هزینه هایی مانند اجاره کلاس، هزینه تجهیزات و آموزش در نظر گرفته شده است که می تواند قیمت را افزایش دهد. در کلاس های آنلاین هزینه هایی مانند هزینه برق و اینترنت و هزینه های نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای کلاس در نظر گرفته می شود که می تواند باعث کاهش قیمت شود.

تجربه و کیفیت معلم نیز بسیار مهم است. یک استاد با تجربه و با کیفیت می تواند مفاهیم پیچیده را به روشی ساده و قابل فهم برای دانشجویان آموزش دهد و در نتیجه نتایج بهتری را برای دانشجویان کسب کند. موضوعات تدریس شده در کلاس نیز می تواند بر هزینه کلاس تأثیر بگذارد. موضوعاتی که برای کنکور مهم هستند، معمولاً به دلیل درجه سختی بالاتر با هزینه های بالاتری همراه هستند.

کلاس های حل تست همچنین می تواند بر هزینه کلاس تأثیر بگذارد. کلاس های حل تست معمولا برای تجمیع مفاهیم و تمرین دانش آموزان در حل کنکور و اضافه کردن هزینه اضافی برگزار می شود. در پایان لازم به ذکر است که هزینه ساعت امتحانی فیزیک در مجموع باید با توجه به تمامی موارد فوق و به صورت مناسب و منصفانه تعیین شود.

اهمیت درس فیزیک در امتحان ریاضی فیزیک

در کنکور ریاضی و فیزیک درس فیزیک بسیار مهم است و تاثیر بسزایی در رتبه و نمره داوطلبان دارد. دلیل این اهمیت از تخصصی بودن درس فیزیک در این زمینه است. دروس فیزیک در این رشته به صورت تخصصی و عمیق پرداخته می شود و درک و آگاهی از مفاهیم مهم فیزیک را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

علاوه بر این، درس فیزیک به دانش آموزان کمک می کند اصول و مبانی علمی نظری و عملی و ابزارها و فناوری های مدرن در مورد فیزیک بیشتر بدانید.

این دانش و مهارت ها برای دانشجویان فارغ التحصیل در رشته فیزیک ریاضی حیاتی است زیرا آنها را قادر می سازد تا در آینده به عنوان فیزیکدانان واجد شرایط وارد بازار کار شوند. بنابراین به طور کلی می توان گفت درس فیزیک در کنکور ریاضی و فیزیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است و داوطلبان باید به صورت جدی و هدفمند در این درس آماده شوند.

اهمیت فیزیک در آزمون علوم تجربی

فیزیک به عنوان یکی از موضوعات مهم و حیاتی در آزمون علوم تجربی شناخته می شود. این آموزش داوطلبان را تشویق می کند تا به دنبال کلاس های تقویت کننده برای آماده سازی خود باشند.

فیزیک به عنوان یکی از دروس اصلی علوم تجربی، درک آن برای داوطلبان بسیار مهم است و) این درس شامل مفاهیم مهمی مانند حرکت، نیرو، انرژی، امواج و غیره است که در کنکور بسیار مهم هستند.

بنابراین داوطلبان برای رسیدن به نتایج مطلوب به دنبال کلاس های با کیفیت فیزیک و اساتید مجرب هستند. جدای از این، کلاس های حل تست و آموزش مباحث پیشرفته نیز به آمادگی بهتر داوطلبان برای کنکور کمک می کند. به طور کلی درک صحیح درس فیزیک به داوطلبان کمک می کند تا به نتایج مطلوب در کنکور دست یابند.

شهریه کلاس کنکور فیزیک موسسه خواجه نصیر

موسسه خواجه نصیر با سالها تلاش و تجربه در زمینه آموزشی کلاس های امتحانی فیزیک را با بهترین اساتید برگزار می کند. در این کلاس ها دانش آموزان از جدیدترین متدهای آموزشی برای مطالعه فیزیک برای کنکور بهترین دانشگاه ها و مدارس کشور استفاده می کنند.

کلاس های امتحانی فیزیک موسسه خواجه نصیر از نظر قیمت بسیار مناسب هستند و نسبت به سایر موسسات دارای نرخ بسیار پایینی هستند. اما کیفیت این کلاس ها بسیار بالاست و اساتیدی که این کلاس ها را تدریس می کنند جزو بهترین ها هستند. این معلمان تجربه و دانش فراوانی دارند و با استفاده از روش های نوین و موثر تدریس به دانش آموزان کمک می کنند تا بهترین نتایج را در امتحانات فیزیک خود کسب کنند.

همچنین در کلاس های فیزیک کنکور موسسه خواجه نصیر کلیه دروس فیزیک مورد نیاز برای کنکور در بهترین دانشگاه ها و مدارس کشور تحت پوشش قرار می گیرد. از سوی دیگر، با استفاده از فناوری روز، دانش آموزان می توانند به صورت آنلاین در کلاس ها شرکت کنند و از هر مکانی که بخواهند به مطالعه فیزیک بپردازند.

به طور کلی کلاس های کنکور فیزیک موسسه خواجه نصیر یکی از بهترین گزینه هایی است که دانش آموزان می توانند برای آمادگی در کنکور فیزیک با بهترین مدرسان، قیمت های مناسب و پوشش کامل مباحث فیزیک استفاده کنند.

سازمان سنجش هر سال هنگام ارائه مطالب درسی برای آزمون داوطلبی، فهرستی از خلأهای موجود در کتاب ها را منتشر می کند تا داوطلبان قبل از شروع برنامه ریزی برای مطالعه، به آن توجه داشته باشند. پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه شوید معافیت های امتحانی تیر 1402 که باید انجام شود

نتیجه

درس فیزیک همواره به عنوان یکی از دروس مهم و سخت در کنکور مطرح بوده است. پس سعی کنید با حضور در کلاس های کنکور این دوره هر چه بیشتر آماده شوید. همچنین با توجه به کلاس های امتحانی زیاد در این زمینه، توصیه می شود ابتدا هزینه کلاس امتحانی فیزیک را در مدارس مختلف بررسی کنید.

بودجه بندی امتحان ریاضی ({ 1402 )}

زمانی که قصد شروع مطالعه برای کنکور را دارید، اولین چیزی که باید در مورد آن اطلاعات کامل کسب کنید، بودجه بندی دروس مختلف است. معنای بودجه بندی امتحان ریاضی یعنی تعداد تست هایی که از هر فصل از هر یک از کتاب های آن حوزه کنکور طراحی می شود و داوطلب باید به آنها پاسخ دهد.

توجه به بودجه و بررسی دقیق آن به شما کمک می کند تا قسمت های مهم هر کتاب را در اختیار داشته باشید و بیشتر وقت خود را در برنامه ریزی خود به آن اختصاص دهید و از مطالعه چیزهای غیر ضروری خودداری کنید. با هم ادامه دهید بودجه بندی امتحان ریاضی 1402، دوره های خاصی را در این زمینه بررسی می کنیم. با ما بمان.

برای شرکت در کلاس با کیفیت در بهترین موسسه توصیه می شود وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

آشنایی با بودجه بندی امتحانی ریاضی 1402

آزمون ریاضی 1402 در 23 تیرماه برگزار شد و داوطلبان این جریان به رقابت با یکدیگر پرداختند. زمان در نظر گرفته شده برای داوطلبان این گروه آزمایشی برای پاسخگویی به سوالات امتحانی ریاضی در مجموع 145 دقیقه می باشد. هر داوطلب باید در مدت زمان موجود به 105 سوال در دو دفترچه پاسخ دهد.

مقاله شماره 1 گروه آزمایشی فیزیک و ریاضی شامل 40 سوال ریاضی است و داوطلبان 70 دقیقه فرصت دارند به آنها پاسخ دهند. تعداد سوالات ریاضی این گروه آزمایشی نسبت به 1401 کنکور، 10 سوال کاهش یافته است، یعنی داوطلبان امسال به جای 50 سوال ریاضی فقط باید به 40 سوال پاسخ صحیح دهند.

جزوه دوم نیز شامل دروس فیزیک و شیمی است و 75 دقیقه زمان برای پاسخگویی به سوالات این دروس برای داوطلبان در نظر گرفته شده است.

این جزوه شامل 30 سوال فیزیک و 35 سوال شیمی می باشد. تعداد سوالات و زمان پاسخگویی آزمون درس شیمی نسبت به آزمون سال قبل تغییری نکرده است اما در درس فیزیک شاهد کاهش تعداد سوالات از 40 سوال به 35 سوال بوده ایم. در ادامه این مقاله مروری بودجه بندی امتحان ریاضی 1402 ما به موضوع به تفصیل نگاه می کنیم.

بودجه بندی درس ریاضی در امتحان ریاضی 1402

یکی از دروس مهم مقاله اول کنکور ریاضی یعنی. کتاب ریاضی که 40 سوال دارد درس ریاضی است. در جدول زیر بودجه این دوره را برای شما آماده کرده ایم:

موضوعات مربوط به درس حسابداران تعداد تست های این دروس در امتحان ریاضی 1402
مجموعه، الگو، دنباله 0
مثلثات 2
قدرت های نمایی و عبارات جبری 1
متعادل و نامتعادل 2
شمردن بدون شمارش 0
هندسه تحلیلی 0
تابع 2
تقسیم پذیری و تقسیم پذیری 0
توابع نمایی و لگاریتمی 1
دامنه و تداوم 2
حد بی نهایت و حد بی نهایت 1
مشتق 2
کاربرد مشتق 1

بودجه بندی دروس گسسته ریاضی و هندسه کنکور ریاضی 1402

یکی از سخت ترین و پیچیده ترین دروس ریاضی را می توان دروس گسسته و هندسه نامید. اگر بتوانید در این دو درس درصدهای خوبی کسب کنید، از بسیاری از رقبای خود جلوتر هستید و به راحتی می توانید در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود تحصیل کنید.

زیرا بسیاری از داوطلبان کنکور ریاضی این رشته ها را به دلیل پیچیدگی و زمان بر بودن از لیست تحصیلی خود خارج می کنند. بنابراین با یک برنامه مطالعاتی مناسب، می توانید تنها با چند تست درست از سایر داوطلبان پیشی بگیرید. در جدول زیر بودجه بندی امتحان ریاضی برای دروس گسسته و هندسه رجوع کنید به:

مباحث دوره گسسته و هندسه تعداد تست های این دروس در امتحان ریاضی 1402
نقشه های هندسی و استدلال 0
قضیه تالس و تشابه 2
چند ضلعی ها 1
تجسم فضایی 2
دایره 2
تحولات هندسی 2
روابط طولی در مثلث ها 1
ماتریس 2
مقاطع مخروطی 2
بردارها 1
مبانی ریاضیات 2
یک فرصت 2
آمار توصیفی 2
آمار استنباطی 0
نظریه اعداد 1
گرافیک 1
ترکیبات 3

بودجه بندی درس فیزیک برای امتحان ریاضی 1402

بودجه بندی امتحان ریاضی درس فیزیک 1402 به کلاس ها تقسیم می شود و سوالات مربوط به کتاب های درسی فیزیک سال 10، 11 و 12 است، سال دوازدهم بیشترین تعداد سوال را دارد و نسبت سوالات سال دهم و یازدهم با یکدیگر برابر است.

از مجموع 35 سوال تدوین شده در کتاب فیزیک دوم، 10 سوال فیزیک پایه دهم، 10 سوال فیزیک پایه یازدهم و 15 سوال مربوط به کتاب فیزیک پایه دوازدهم است. در جدول زیر بودجه بندی درس فیزیک را به تفکیک کلاس مشاهده می کنید:

کتاب بودجه بندی سال دهم ریاضی فیزیک

مباحث کتاب فیزیک دهم تعداد تست های این دروس در امتحان ریاضی 1402
اندازه گیری و چگالی 0
کار، قدرت، انرژی 1
خواص فیزیکی مواد 3
قانون دما، گرما، گاز 3
ترمودینامیک 3

بودجه بندی کتاب فیزیک پایه یازدهم برای ریاضی

مباحث کتاب فیزیک یازدهم تعداد تست های این دروس در امتحان ریاضی 1402
الکتریسیته ساکن 3
جریان الکتریسیته 3
مغناطیس 2
القاء 2

کتاب بودجه سال دوازدهم ریاضی فیزیک

مباحث کتاب فیزیک دوازدهم تعداد تست های این دروس در امتحان ریاضی 1402
به سمت راست حرکت کنید 3
دینامیک و حرکت دایره ای 2
لرز و موج 4
فعل و انفعالات موجی 2
فیزیک اتمی 2
فیزیک هسته ای 2

نسبت دروس نهایی در کنکور تنها یکی از عوامل مهم کسب رتبه خوب در کنکور است. عوامل درونی، بیرونی و شخصی نیز باید در نظر گرفته شود. پیشنهاد می شود وارد صفحه محاسبه ضریب شوید ضریب دروس پایانی که باید انجام شود

بودجه بندی درس شیمی برای امتحان ریاضی 1402

در این بخش از بررسی بودجه بندی امتحان ریاضی 1402 وقت درس شیمی است. در جدول زیر می توانید بودجه بندی سرفصل های این دوره را مشاهده کنید:

مباحث کتاب شیمی تعداد تست های این دروس در امتحان ریاضی 1402
آرایش الکترونی و جدول تناوبی 3
شیمی ارگانیک 3
سینتیک 2
نامگذاری لوئیس، جمله بندی و ساختار 1
ترموشیمی 3
تعادل 2
جامدات کریستالی 2
استوکیومتری و واکنش ها 4
اسید و باز 4
الکتروشیمی 3
راه حل ها 2
خواص فلزی و غیرفلزی 1

بودجه بندی آزمون تجربی {(1402)}

اگر مقالات قبلی ما را خوانده اید، آرامش را فراموش نکنید بودجه بندی آزمون های تجربی شما به طور کلی آشنا هستید. در این مقاله به بررسی بودجه بندی منابع کنکور 1402 داوطلبان رشته علوم تجربی می پردازیم و با هم می بینیم که از هر مبحث از هر یک از کتاب های تخصصی چند سوال در آزمون وجود دارد.

توجه به بودجه و تنظیم برنامه کنکور بر اساس آن به شما کمک می کند تا دروس را با دقت بیشتری مطالعه کنید و وقت خود را برای موضوعاتی که در آزمون سوالی ندارند تلف نکنید. با هم ادامه دهید بودجه بندی آزمون های تجربی ما 1402 را می بینیم.

برای شرکت در کلاس با کنکور با کیفیت با اساتید مجرب توصیه می شود وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

بودجه بندی آزمون آزمایشی 1402

در بین رشته های کنکور رشته علوم تجربی با 4 دفترچه بیشترین تعداد برگه سوال را دارد.

جزوه اول این گروه تستی برای درس زیست شناسی می باشد که دارای 45 سوال می باشد. 45 دقیقه زمان برای پاسخگویی به 45 سوال درس زیست شناسی در نظر گرفته شده است.

بد نیست بدانید که تعداد سوالات تدوین و ارائه شده برای درس زیست شناسی در کنکور 1402 نسبت به کنکور مشابه سال گذشته 5 عدد کمتر است. کنکور تجربی 1401. یکی دیگر از تفاوت های کنکور امسال با سال قبل زمان پاسخگویی به سوالات است. با وجود کاهش تعداد سوالات نسبت به سال گذشته، زمان پاسخگویی با افزایش همراه بوده است.

دفترچه دوم در اختیار داوطلبان آزمون تجربی مربوط به سوالات دروس فیزیک و شیمی می باشد. درس فیزیک دارای 30 سوال تستی و 35 سوال تستی برای شیمی می باشد. مدت زمانی که داوطلبان باید به سوالات دفترچه دوم پاسخ دهند در مجموع 75 دقیقه است و تغییری نسبت به سال قبل مشاهده نمی کنیم.

جزوه سوم سوالات آزمون تجربی مربوط به دروس ریاضی و زمین شناسی می باشد. در مجموع این جزوه شامل 45 سوال است که داوطلب 60 دقیقه فرصت دارد به آنها پاسخ دهد. از این 45 سوال 30 سوال مربوط به درس ریاضی و 15 سوال مربوط به درس زمین شناسی است.

بودجه بندی درس زیست شناسی در آزمون آزمایشی 1402

درس زیست شناسی را می توان به عنوان مهمترین درس گروه آزمایشی معرفی کرد. اگر به نمره خوب نیاز دارید و می خواهید در سه رشته اول علوم تجربی یعنی. پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی لازم است این دوره با نمره و تعادل بسیار خوب در کارنامه خود داشته باشید. بودجه بندی آزمون های تجربی 1402 برای درس زیست شناسی به شرح زیر است:

عنوان فصل کتاب تعداد تست های این فصل کنکور
هضم و جذب مواد 3
مبادلات گاز 2
گردش مواد در بدن 3
تنظیم اسمز و دفع زباله 2
از سلولی به گیاه دیگر 1
جذب و انتقال مواد در گیاهان 1
تنظیم عصبی 3
احساسات 3
دستگاه حرکت 2
مقررات شیمیایی 1
ایمنی 3
تقسیم سلولی 1
تولید مثل 3
پخش مخفی 1
واکنش گیاهان به محرک ها 1
مولکول های اطلاعات 2
جریان اطلاعات در سلول ها 3
انتقال اطلاعات بین نسل ها 3
تغییرات در اطلاعات ژنتیکی 2
از ماده به انرژی 1
از انرژی به ماده 2
فناوری های نوین بیولوژیکی 1
رفتار حیوانات 1

هزینه کلاس آزمون تجربی یکی از سوالات مهم داوطلبانی است که قصد حضور در آزمون را دارند. برای مشاهده قیمت کلاس آزمون تجربی پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید شهریه کلاس آزمون تجربی که باید انجام شود

بودجه بندی درس فیزیک کنکور تجربی 1402

درس بعدی که به بودجه بندی آزمون تجربی 1402 خواهیم پرداخت فیزیک است. برای این درس در کتاب کار فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم 8 سوال، 9 سوال و 13 سوال وجود دارد. زیر بودجه بندی آزمون های تجربی 1402 را برای درس فیزیک بر اساس آن در نظر می گیریم:

بودجه بندی درس فیزیک آزمایش میدانی 10 ساله

نام فصل کتاب تعداد تست های این فصل کنکور
فیزیک و تفکر 1
کار، انرژی، قدرت 2
خواص فیزیکی مواد 2
قانون دما، گرما، گاز 3

بودجه بندی درس فیزیک سال یازدهم در زمینه تجربی

نام فصل کتاب تعداد تست های این فصل کنکور
الکتریسیته ساکن 3
جریان الکتریسیته 3
مغناطیس و القاء 3

بودجه بندی درس فیزیک سال دوازدهم در زمینه تجربی

نام فصل کتاب تعداد تست های این فصل کنکور
به سمت راست حرکت کنید 3
پویا 3
لرز و موج 4
آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای 3

بودجه بندی درس شیمی در کنکور تجربی 1402

درس شیمی را می توانیم یکی از درس های شیرین و قابل فهم رشته تجربه بدانیم. اگر قسمت های مهم این درس را به خوبی یاد گرفته باشید، به راحتی می توانید به اکثر تست ها پاسخ دهید و درصد خوبی کسب کنید. در جدول زیر مربوط به بودجه بندی آزمون های تجربی برای درس شیمی می توانید 1402 را ببینید:

نام فصل کتاب تعداد تست های این فصل کنکور
ترتیب الکترونیکی و جدول تناوبی 5
شیمی ارگانیک 5
سینتیک 2
نامگذاری لوئیس، فرمولاسیون، ساختار 1
ترموشیمی 4
تعادل 2
جامدات کریستالی 2
استوکیومتری و واکنش ها 4
اسید و باز 4
الکتروشیمی 3
راه حل ها 2
خواص فلزی و غیرفلزی 1

بودجه بندی کنکور تجربی 1402 برای کلاس های ریاضی

یکی دیگر از دروس تخصصی رشته تجربی کنکور، درس ریاضی است که اگر درصد و تعادل خوبی در این درس داشته باشید تا حدود زیادی می توانید از موفقیت خود مطمئن باشید. از آنجایی که این رشته یکی از سخت ترین رشته ها در رشته تجربی محسوب می شود و بسیاری از داوطلبان تصمیم می گیرند آن را کنار بگذارند و روی درسی مانند زیست شناسی با نسبت بالاتر تمرکز کنند.

بنابراین هر آزمون صحیحی برای این دوره می تواند شما را از رقابت با سایر متقاضیان پیشی بگیرد. جدول بودجه بندی درس ریاضی آزمون تجربی 1402 را در زیر مشاهده می کنید:

نام فصل کتاب تعداد تست های این فصل کنکور
مشتق 4
کاربرد مشتق 2
دامنه و تداوم 4
تابع 2
معادله و نابرابری 3
آمار و احتمال 3
مثلثات 4
توابع لگاریتمی و نمایی 1
مجموعه و توالی 1
قدرت های نمایی 1
شمردن بدون شمارش 1
هندسه 3

بودجه بندی کنکور 1402 (در 3 رشته)

بودجه بندی امتحانی به تعداد تست هایی اطلاق می شود که به هر درس و موضوعات مختلف امتحانی آن اختصاص می یابد. بودجه طبقه بندی آزمون ورودی 1402 برای هر یک از رشته های ریاضی، فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی به دلیل دروس متفاوت تفاوت هایی وجود دارد.

مرحله اول کنکور 1402 تیرماه برگزار شد و داوطلبان در روزهای چهاردهم و پانزدهم ماه جاری در حوزه های مربوطه به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. بودجه طبقه بندی آزمون ورودی 1402 در هر یک از سه حوزه ریاضی، تجربی و انسانی صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

برای اطلاع از تاریخ کنکور پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید تاریخ امتحان 1402 که باید انجام شود

بودجه طبقه بندی آزمون ورودی تجربی

کنکور مجرب یکی از پرتعدادترین آزمون های داوطلب داوطلب از نظر تعداد داوطلب می باشد. دلیل اصلی آن وجود سه رشته برتر پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است. هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان برای کسب سهمیه لازم برای آموزش در این رشته های پرطرفدار و پردرآمد، به ماراتن پذیرش تجربی می پیوندند تا استعداد و توانایی خود را در این رشته محک بزنند. سرفصل های اصلی این رشته که در کنکور مطرح می شود عبارتند از:

درس زیست شناسی شامل 45 سوال تستی می باشد

درس فیزیک شامل 30 تست می باشد

درس شیمی شامل 35 تست می باشد

درس ریاضی شامل 30 سوال تستی می باشد

در لینک بودجه بندی کنکور آزمایشی می توانید تعداد دقیق سوالات هر یک از مباحث هر یک از کتاب هایی که در آزمون به صورت جداگانه مطرح می شود را مشاهده کنید. به این ترتیب آمادگی بیشتری برای امتحان خواهید داشت و مفید و با کیفیت مطالعه خواهید کرد.

بودجه طبقه بندی آزمون ورودی ریاضیات

اگر قصد شرکت در امتحان ریاضی و فیزیک را دارید، قطعا این اولین چیزی است که به آن نیاز دارید بودجه طبقه بندی آزمون ورودی 1402برای ریاضی است به این ترتیب می توانید وقت خود را به دروسی که در کنکور اهمیت بیشتری دارند اختصاص دهید و به سوالات بیشتری در آزمون پاسخ دهید.

علاوه بر این، دانستن نحوه بودجه بندی به شما کمک می کند که وقت خود را برای موضوعاتی که در آزمون کاندیداتوری مطرح نمی شوند تلف نکنید و مفیدتر و با کیفیت تر به مطالعه و تست زدن بپردازید. برآورد بودجه بندی دروس اصلی ریاضی و فیزیک در کنکور 1402 به شرح زیر است:

درس فیزیک شامل 35 سوال تستی است که همراه با درس شیمی هفتاد و پنج دقیقه فرصت پاسخگویی دارد.

در درس شیمی 30 تست وجود دارد که هفتاد و پنج دقیقه زمان پاسخگویی به همراه فیزیک اختصاص داده شده است.

درس ریاضی که شامل حساب دیفرانسیل و انتگرال، ریاضیات گسسته و هندسه است و در مجموع 40 تست برای این سه درس در نظر گرفته شده است. هر داوطلب 70 دقیقه فرصت دارد تا به آنها پاسخ دهد.

اگر می خواهید اطلاعات کاملی در مورد بودجه بندی آزمون ریاضی 1402 کسب کنید و ببینید هر درس در این آزمون چند سوال خواهد داشت، می توانید این اطلاعات را از لینک بودجه بندی آزمون ریاضی دریافت کنید.

برای شرکت در کلاس با کیفیت با اساتید مجرب پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

بودجه طبقه بندی آزمون ورودی شخص

در قسمت آخر از بودجه طبقه بندی آزمون ورودی 1402وقت علوم انسانی است. اگر قصد دارید آزمون خود را خیلی خوب پشت سر بگذارید و نمرات لازم را برای رشته مورد نظر کسب کنید، لازم است از بودجه دروس و تعداد تست هایی که از هر درس و برای هر مبحث می آید اطلاع داشته باشید. در زیر به بررسی بودجه بندی کنکور انسانی در سال 1402 می پردازیم:

درس ریاضی شامل 20 تست از کتاب های ریاضی 10، 11 و 12 می باشد.

درس اقتصاد کنکور انسانی شامل 15 تست می باشد.

رشته زبان و ادبیات فارسی که یکی از دروس مهم کنکور انسانی است شامل 30 تست ذهنی می باشد.

درس تاریخ در کنکور علوم انسانی شامل 13 تست است که از کتاب های تاریخ پایه دهم، یازدهم و دوازدهم انتخاب می شود.

درس تخصصی زبان عربی در این کنکور دارای 20 تست می باشد که در قالب مباحثی از قسمت های مختلف کتاب های عربی این رشته ارائه شده است.

درس جغرافیا در کنکور انسانی 1402 شامل 12 تست است و تمامی کتاب های پایه های 10 و 11 و 12 باید فصل به فصل خوانده شوند.

بودجه بندی رشته مطالعات اجتماعی در آزمون علوم انسانی 1402 نیز شامل 15 تست است که معادل 5 سوال از پایه های 10، 11 و 12 می باشد.

درس فلسفه و منطق در مجموع شامل 20 سوال تستی، 10 سوال از درس فلسفه و 10 سوال از درس منطق می باشد.

درس روانشناسی در کنکور انسانی نیز شامل 15 سوال تستی می باشد.

اگر به دنبال بودجه طبقه بندی آزمون ورودی 1402در رشته علوم انسانی می توانید برای هر کتاب به لینک بودجه بندی کنکور علوم انسانی مراجعه کنید.

تاریخ کنکور 1402 (اخبار نهایی)

یکی از سرنوشت سازترین مقاطع زندگی هر جوان 18 ساله را می توان کنکور نامید. البته خوشبختانه این تفکر تک بعدی کمی پیشرفت کرده و هستند افرادی که بدون کنکور و داشتن تحصیلات عالی وارد حرفه مورد علاقه خود شده اند و بسیار موفق هستند.

همه اینها را گفتیم تا بدانید قبولی یا رد شدن در کنکور پایان دنیا نیست و بتوانید طبق معمول به زندگی خود ادامه دهید. تاریخ امتحان 1402 سازمان سنجش در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به تغییرات اخیر اعمال شده در آن، مرحله اول در روزهای 24 و 25 تیرماه و مرحله دوم در زمستان و دی ماه برگزار می شود.

اگر داوطلب تحصیل در هر یک از موسسات کشوری اعم از روزانه، نوبت دوم یا شبانه، دانشگاه آزاد، دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور و همچنین پردیس های خودگردان هستید، باید در آزمون تلفیقی ذکر شده توسط سازمان سنجش شرکت کنید. ارزیابی تاریخ انجام خواهد شد، شرکت کنید.

برای شرکت در کلاس تضمینی با اساتید مجرب پیشنهاد می شود وارد صفحه شوید کلاس کنکور که باید انجام شود

تاریخ امتحان ریاضی 1402

همانطور که اشاره شد تاریخ امتحان 1402 مرحله اول در تیرماه است. داوطلبان می توانند بدون محدودیت در این آزمون شرکت کنند و در صورت کسب حداکثر نتایج و نمره می توانند در دانشگاه مورد نظر خود به تحصیل بپردازند. مشکل نتایج امتحانات امسال اعتبار دو ساله آنهاست. ثبت نام آزمون داوطلبی 1402 در ماه های آبان و فروردین انجام شد تاریخ امتحان ریاضی 1402 صبح 14 جولای خواهد بود.

تاریخ کنکور تجربی 1402

تاریخ آزمون آزمایشی 1402 در مرحله اول همانطور که گفته شد در تیرماه سال جاری برگزار می شود. 1402 داوطلبان کنکور تجربی می توانند صبح روز 24 تیرماه در محل آزمون خود حضور یافته و در کنکور شرکت کنند.

تاریخ کنکور افراد 1402

تاریخ امتحان 1402 در رشته علوم انسانی نیز مانند سایر رشته های نظری در تیرماه خواهد بود. داوطلبان می توانند در مرحله اول این آزمون در نوبت صبح حاضر شوند روز 14 جولای آنها باید در حوزه امتحانی که در کارت ورود به جلسه آنها نوشته شده است حاضر شوند و به سوالات پاسخ دهند.

تاریخ آزمون زبان 1402

زبان و هنر دو حوزه ای هستند که داوطلبان می توانند علاوه بر حوزه های اصلی خود در آن شرکت کرده و خود را محک بزنند. ریاضی، فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی. تاریخ کنکور زبان خارجی 1402 در مرحله اول در ساعات بعد از ظهر 24 تیرماه برگزار می شود و داوطلبان می توانند در آن شرکت کرده و سهمیه لازم برای تحصیل در رشته های زبان خارجی مانند مترجمی، آموزشی و ادبیات را کسب کنند.

تاریخ امتحان هنر 1402

کنکور هنر یکی دیگر از کنکورهای پرطرفدار در بین جوانان است که علاقه مندان به رشته های هنری مانند گرافیک، سینما، موسیقی، هنرهای تجسمی، عکاسی و … می توانند به صورت آکادمیک در این رشته ها تحصیل کرده و مدرک دانشگاهی بگیرند. تاریخ امتحان هنر 1402 صبح 14 جولای است.